837km na litrze paliwa! Udowodnili to studenci z Łodzi

Udostępnij artykuł

Władze Łodzi ogłosiły wyniki konkursu grantowego “Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa”. Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. studenci Politechniki Łódzkiej konstruujący bolidy potrafiące przejechać setki kilometrów na jednym litrze paliwa.

bolid studentow z Lodzi
Bolid studentów z Łodzi (fot. mat. pras.)

Iron Warriors to zespół studencki zajmujący się budową energooszczędnych bolidów biorących udział w konkursach pojazdów mających przejechać jak największą odległość na litrze paliwa. Zespół działa od 2012 roku przy Politechnice Łódzkiej i od 2013 bierze udział w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, Pisaralla Pisimmälle oraz Educ Eco. Ponadto zespół pobił rekord Polski w „jeździe na kropelkę” z wynikiem 837 km/l.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

W 2023 r. zespół planuje udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon oraz Albi Eco Race we Francji. Tym razem wykorzystane zostaną dwie wersje bolidu W konkursie Shell Eco-marathon Zespół wystartuje z nowszym bolidem Eco Arrow 3, z myślą o drugich zawodach reaktywowano poprzedni bolid – Eco Arrow 2, zmieniając jego źródło zasilania na silnik elektryczny. Konkursy odbędą się w maju 2023 r.

źródło Urząd Miasta Łodzi

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 21.02.2023
Aktualizacja: 21.02.2023