Do zdobycia jest 11 wyjątkowych figurek z wizerunkami reprezentantów kadry A w piłce nożnej, ubranych w najnowsze, oficjalne koszulki meczowe. Do wygrania są także rabaty na paliwa, piłki lub koszulki kadry z autografami piłkarzy.
– Mechanizm sprzedażowy na stacjach sieci Lotos uzupełniono o grę mobilną. To wyjątkowy sposób promocji marki Lotos, która poprzez zabawę angażuje jednocześnie kierowców i kibiców – mówi Anna Pogorzelska, szef biura marketingu Lotos Paliwa.
W najnowszej promocji na stacjach sieci Lotos każdy klient tankując 30 litrów paliwa jest uprawniony do odebrania (w cenie 2,99 PLN) jedenastu figurek zawodników, są to: Kuba Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Sebastian Mila, Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański, Kamil Glik, Bartosz Kapustka, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus. Figurki przedstawiają wybranych zawodników w najnowszych, oficjalnych koszulkach meczowych, które zaprezentowano zaledwie kilka tygodni wcześniej.
Ale to nie wszystko, unikalny kod z każdej figurki zwiększa szansę na zwycięstwo w grze mobilnej i zdobycie kolejnych nagród. Celem gry „Drużyna Lotos” jest strzelenie dwóch goli komputerowemu przeciwnikowi lub innemu graczowi. Walka o dodatkowe nagrody i rywalizacja o najlepszą pozycję w rankingach jest dostępna tylko dla graczy logujących się za pomocą adresu email lub z użyciem profilu na Facebooku.
Aplikacja „Drużyna Lotos” jest dostępna na najpopularniejszych systemach operacyjnych, od wersji: Android 4.4, Windows Phone 8.1, iOS 8 oraz w wybranych przeglądarkach.
Wszystkie informacje o szczegółach promocji klienci znajdą na stronie: druzyna.lotos.pl. Za pomysł i kreację odpowiedzialna jest agencja Testardo Gram, natomiast reklamę telewizyjną przygotowała agencja Young&Rubicam, a aplikację mobilną firma Looksoft.
Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce. Grupa Lotos w lutym 2015 roku została Głównym Sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Kontrakt obowiązuje do 31 grudnia 2018 roku. Grupa Lotos wspierać będzie nie tylko kadrę A, ale też reprezentację do lat 21, która podczas organizowanych w Polsce mistrzostw Europy w 2017 roku powalczy o zwycięstwo.
