Amerykańskie panele fotowoltaiczne First Solar w ofercie Unimot

Udostępnij artykuł

Pierwsza dostawa amerykańskich paneli fotowoltaicznych First Solar dotarła do Polski i moduły są już dostępne w ofercie Grupy Unimot. Panele First Solar produkowane są w unikalnej technologii cienkowarstwowej i są w stanie zapewnić jedne z najlepszych parametrów na rynku.

First Solar panel

Więcej energii

W polskich warunkach atmosferycznych moduły First Solar mogą wyprodukować około 4 proc. więcej energii niż najpopularniejsze na rynku panele krzemowe. Dodatkowo panele te charakteryzują się niższym współczynnikiem degradacji, co powoduje, że po 30 latach są w stanie zapewnić 92 proc. swojej pierwotnej wydajności, czyli znacznie więcej, niż ich krzemowy odpowiednik. Ponadto, dzięki wykorzystaniu odrębnej konstrukcji ogniw, moduły First Solar zapewniają lepsze parametry pracy także w czasie zacienienia.

Polska gospodarka stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z niezbędną transformacją energetyczną, której podstawowym celem jest obniżenie poziomu emisji, a także obniżenie dotychczasowych cen energii i uniezależnienie się od paliw kopalnych pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej. Chcąc zapewnić naszym partnerom biznesowym najlepsze możliwe rozwiązania rynkowe, nawiązaliśmy współpracę z amerykańską firmą First Solar. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie dostarczyć na polski rynek najlepszej jakości panele fotowoltaiczne pochodzące w 100 proc. ze Stanów Zjednoczonych, co zapewnia również stabilność w zakresie łańcucha dostaw.
– mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

First Solar

To jedyna firma wśród dziesięciu największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, której siedziba mieści się w USA, a także jedyna, która w swojej technologii nie używa półprzewodnika z krzemu krystalicznego (c-Si). Produkuje swoje cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne przy użyciu w pełni zintegrowanego, ciągłego procesu, który odbywa się w jednym miejscu. Zaawansowane cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne marki są projektowane i opracowane w centrach badawczo-rozwojowych (R&D) firmy w Kalifornii i Ohio.

Źródło: Unimot

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 06.10.2022
Aktualizacja: 06.10.2022