Amic Rally Team na mecie Rajdu Wisły

Udostępnij artykuł

W okresie między 30 września a 1 października odbyła się kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Wisły. Zmagania załóg na śląskich odcinkach specjalnych trwały od piątku i zakończyły się w sobotę. Podczas Rajdu Wisły zespół Amic Rally Team był reprezentowany przez jedyną damską załogę w składzie: Agnieszka Załęcka za kierownicą i Karolina Baćkowska na fotelu pilota.

Amic Rally Team Rajd Wisly

Amic Rally Team po Rajdzie Wisły

Warunki podczas Rajdu Wisły były bardzo ciężkie i wymagające. Deszcz, mgła, błoto, śliska nawierzchnia sprawiły, że dla wielu załóg ten rajd był najbardziej wymagający w całym sezonie. Tym bardziej meta była satysfakcjonująca.

Dziewczyny jechały ze spokojem i opanowaniem, konsekwentnie zbliżając się do mety. Zespół Amic Rally Team w Rajdzie Wisły zajęły 5 miejsce w klasie 4. Podczas Rajdu o obsługę techniczną, fantastyczne przygotowanie auta oraz wsparcie merytoryczne zadbał doświadczony serwis Rallylab.

Mimo kapryśnej pogody strefę serwisową Amic Rally Team odwiedziło dużo kibiców zafascynowanych jedyną damską załogą. Każdy z nich otrzymał gadżety od zespołu.

Amic Rally Team startem w Rajdzie Wisły zakończył sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zespół planuje start w podczas Rajdu Barbórka, który odbędzie się na początku grudnia w Warszawie i będzie swoistym oficjalnym zwieńczeniem sezonu rajdowego 2022.

Zawodniczki dzielą się wrażeniami

– To były niesamowite dwa dni zmagań w niezwykle wymagających warunkach. Po raz pierwszy jechałam rajd w nocy, po raz pierwszy jechałam rajd w tak gęstej mgle. Po pierwszej pętli byłam przerażona, ale patrząc na innych zawodników to większość nie miała tęgich min, robili duże oczy. Uff! Na szczęcie nie byłam w tym osamotniona. Druga pętla miała być jeszcze gorsza i… była. Kompletny brak widoczności. Zapalanie elektrowni… gaszenie…. I tak na przemian. Nic to nie dawało, droga zlewała się z poboczem. Mgła przykrywała już większość trasy, a w światłach wyglądała jak biała ściana. Za to Karolina Baćkowska! Karolina była cały czas w punkt, dosłownie w każdym momencie. Mój podziw dla jej dyktowania do tej pory nie ma końca. Kolejny dzień zapowiadał się łatwiejszy, ale za to dłuższy. Najbardziej bałam się o swoją koncentrację bo niestety przed rajdem dopadła mnie choroba i moja forma nie była najlepsza. Świadomie rozkładałam siły i z odcinka na odcinek coraz bardziej cieszyłam się jazdą. Mimo deszczu, wszechobecnego błota i zmęczenia naprawdę cieszyłam się, że tam jestem i jadę. Dla mnie ta meta była niesamowita. Pokonałam swoje demony…ale nie sama. Karolina jest dla mnie pilotem idealnym. To jak mnie wspiera na każdym kroku jest niesamowite! W tak ciężkich warunkach odnalazła się doskonale i kiedy ja panikowałam ona zawsze zachowywała spokój. Bezbłędnie poprowadziła nas do mety jednego z najtrudniejszych rajdów w jakim brałyśmy udział. Jesteśmy częścią zespołu jakim jest Amic Rally Team, a ten zespół tworzą wspaniali ludzie, którzy w nas wierzą i wspierają na każdym kroku. Pozytywna energia jaka od was bije jest dla nas bardzo ważna i napędza nas do działania!
– mówi
Aga Załęcka (kierowca rajdowy).

To był mega ciężki Rajd. Jeśli chodzi o warunki to był to najcięższy rajd jaki kiedykolwiek pilotowałam-mgła, deszcz, ciemno. Wiedziałam że będzie trudno, ale nie wiedziałam, że aż tak 😳 ale… Aga sobie doskonale poradziła! Od początku konsekwentnie bez brawury doprowadziła nas do mety! Jakże się z tego cieszymy! Szkoda tylko, że to ostatni rajd w tym sezonie. Będę tęskniła za wszystkim- za Agą, za całym Teamem, za ukochanym serwisem Rallylab, za kibicami, za odcinkami, za atmosferą! Jakiż to był piękny sezon! – komentuje Karolina Baćkowska (pilotka rajdowa).

Źródło: Amic Polska

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 12.10.2022
Aktualizacja: 12.10.2022