Amic Rally Team wystartuje w kultowym Rajdzie Wisły

Udostępnij artykuł

Amic Rally Team, który reprezentuje barwy sieci stacji paliw Amic Energy wystartuje już 30 września w 67. edycji Rajdu Wisły. Jest to jedno z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce.

Amic Rally Team Rajd Wisly

Debiut na trasie

Rajd Wisły cieszy oko malowniczymi odcinkami specjalnymi, które są bardzo wymagające i techniczne, przez co dostarcza dużo wrażeń oraz emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom. Zawodniczki Amic Rally Team zadebiutują na trasach Rajdu Wisły. Zespół będzie miał do pokonania 10 odcinków specjalnych czyli w sumie ponad 117 km oesowych.

Rajd Wisły rozpocznie uroczysta ceremonia otwarcia w samym centrum Wisły na pl. Hoffa, która będzie miała miejsce popołudniu 30 września. Odcinki rajdu będą biegły przez miejscowości: Ustroń, Dobka-Partecznik, Kubalonka, Laliki i Istebna. Oficjalne zakończenie zaplanowano na sobotę 1 października.

Amic Rally Team w klasie 2WD

Aga Załęcka oraz Karolina Baćkowska nakleją na Peugeota 208 Rally4 numer 26 i jako jedyna w pełni damska załoga, będą walczyć o punkty z pozostałymi zespołami w klasie 2WD.

Jesienne aura oraz prognozowane opady stanowią duże wyzwanie dla załóg oraz aut. Praca ze szpiegami przy opisie odegra bardzo ważną rolę. Park serwisowy będzie się mieścić na terenie kompleksu Zagroń w Istebnej. Fani oraz kibice będą mogli obejrzeć przygotowania dziewczyn do startu, zrobić sobie zdjęcie z zespołem i odebrać fantastyczne gadżety Amic Rally Team, które zostały specjalnie przygotowane na ten rajd.

Rajd Wisły zakończy zmagania zawodniczek w Rajdowych Samochodowych Miistrzostwach Polski 2022. Sieć stacji paliw Amic mocno kibicuje załodze i ma nadzieję na same pozytywne emocje zarówno dla kibiców jak i zawodników. Wydarzenia z odcinków specjalnych, oraz przebieg rajdu będą na bieżąco komunikowane na profilach Amic Rally Team na Facebooku oraz Instagramie.

Komentarze zawodniczek

Zawodniczki Teamu podzieliły się swoimi emocjami związanymi ze zbliżającym się startem.

– Po rajdzie Śląska już dawno opadł kurz. Mimo że bardzo lubimy wracać wspomnieniami do tej rundy gdzie zrealizowałyśmy nasze założenia w 100%, trzeba się skupić na kolejnym starcie. Już w najbliższy piątek ponownie wsiadamy do naszego Peugeota 208 Rally4. Przed nami jeden z ciekawszych rajdów sezonu 2022 – rajd Wisły, który wraca do Mistrzostw Polski. Będzie to dla nas ostatni start w tym sezonie RSMP, liczymy na dobrą zabawę, zebranie nowych doświadczeń, a przede wszystkim na metę. Oczywiście wszystko to poprzedzone będzie czwartkowym opisem trasy. Osobiście nie mogę się doczekać nocnych odcinków, a najbardziej Kubalonki. Pierwszy raz będziemy jechały prawdziwe odcinki specjalne w nocy, a zapowiadany deszcz dodatkowo podniesie poprzeczkę. Mam nadzieję że zobaczymy wielu naszych wspaniałych kibiców na trasie rajdu i że przyjdziecie do serwisu zbić piątkę. Do zobaczenia!
komentuje Aga Załęcka, kierowca rajdowy.

– Niewiele czasu minęło od Rajdu Śląska, a już szykujemy się na Rajd Wisły. Specyfika odcinków bardzo się różni od tych przejeżdżanych trzy tygodnie temu. rejony Wisły obfitują w wąskie, bardzo kręte z wieloma szczytami drogi. Dwa dni rajdowania po takich odcinkach, w tym trasy wieczorno-nocne to prawdziwe wyzwanie zarówno dla Agi jak i dla mnie. Ostatni raz dyktowałam na Rajdzie Wisły w 2019 roku, jednak na krótszych odcinkach, bo były to zawody okręgowe i….szalenie mi się podobało. Wiem, że i tym razem tak będzie, a więc trzymajcie mocno kciuki – widzimy się na OS-ach!
– mówi Karolina Baćkowska, pilotka rajdowa.

Źródło: Amic Polska

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.09.2022
Aktualizacja: 29.09.2022