Anwim partnerem logistycznym Operacji Czysta Rzeka 2023

Udostępnij artykuł


Na wiosnę 2023 roku ruszy kolejna edycja największej w Polsce akcji sprzątania rzek Operacja Czysta Rzeka. Jak ważna jest to inicjatywa pokazują liczby z ubiegłych edycji – tylko w 2022 roku ponad 8600 wolontariuszy zebrało 230 ton śmieci. Grupa Kapitałowa Anwim, operator sieci stacji paliw MOYA, została partnerem logistycznym inicjatywy.

Moya Anwim
Anwim Moya


Przedstawiciele inicjatywy społecznego czyszczenia rzek odebrali w siedzibie Anwim S.A. karty flotowe, dzięki którym będą mogli tankować paliwo na potrzeby organizacji akcji w terenie z udziałem Sztabu Głównego. Dzięki gęstej sieci stacji w całej Polsce, Sztab Główny będzie mógł dotrzeć do najdalszej lokalizacji.

Anwim to dla nas ważny partner logistyczny i bardzo cieszymy się z tej współpracy. Operacja Czysta Rzeka prowadzona jest w całym kraju, a stacje sieci MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Będziemy więc mieli łatwy dostęp do dobrej jakości paliwa, co zaoszczędzi nam sporo cennego czasu i pozwoli ograniczyć koszty związane z logistyką naszego przedsięwzięcia – podkreśla Daniel Parol, jeden z pomysłodawców Operacji Czysta Rzeka.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

W trosce o ekologię

Działania proekologiczne to jeden z kluczowych obszarów strategii Anwim S.A. Firma podejmuje inicjatywy, które przyspieszą transformację energetyczną transportu, m.in. stworzenie ogólnopolskiej sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych czy instalacja systemów fotowoltaicznych na dachach i wiatach stacji. Grupa Anwim wspiera także szereg działań proekologicznych i społecznych inicjowanych przez uczelnie czy organizacje pozarządowe.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to m.in. podejmowanie przez przedsiębiorstwa własnych działań proekologicznych, ale także otwartość na inicjatywy, które mają ten sam cel – poprawę jakości środowiska naturalnego. Działania na rzecz ekologii to konieczność i obowiązek każdego z nas, a także każdego podmiotu na arenie gospodarczej. Od tego, co zrobimy dziś zależy przyszłość nasza, naszej planety i kolejnych pokoleń. Operacja Czysta Rzeka to wspaniała inicjatywa i przyjemnością do niej dołączamy – mówi Andrzej Kondys, dyrektor ds. operacyjnym MOYA, członek zarządu Anwim S.A.

Inicjatywa czyszczenia rzek wpisuje się w kolejny obszar troski firmy w zakresie ekologii, czyli odpowiedzialne zarządzanie odpadami. Wszystkie stacje MOYA objęte są systemem selektywnej zbiórki odpadów. Równie ważne są działania mające na celu ograniczanie ilości odpadów, dlatego wraz ze swoimi partnerami biznesowymi firma pracuje nad zmniejszeniem liczby opakowań. Z kolei zaawansowane technologicznie systemy monitoringu wykluczają dostanie się paliw do gleby.


Anwim prowadzi także szereg akcji w ramach wolontariatu pracowniczego i już dziś zadeklarowała, że do Operacji Czysta Rzeka 2023 dołączą pracownicy Anwim oraz wybranych stacji paliw MOYA.

źródło: Anwim S.A.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Petrolnet
Opublikowano: 24.01.2023
Aktualizacja: 24.01.2023