Anwim partnerem merytorycznym Fundacji EV Klub Polska

Udostępnij artykuł

Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw Moya, został merytorycznym partnerem Fundacji EV Klub Polska. Współpraca jest kolejną inicjatywą w obszarze zaangażowania firmy w transformację energetyczną w Polsce. To strategiczne porozumienie ma na celu promowanie elektromobilności poprzez wsparcie użytkowników samochodów elektrycznych oraz edukację w zakresie korzystania z tej ekologicznej technologii.

moya partner ev

Anwim, jedna z wiodących firm w branży paliwowej w Polsce, podpisała umowę partnerską z Fundacją EV Klub Polska. Celem Fundacji jest tworzenie społeczności użytkowników samochodów elektrycznych oraz zapewnienie im dostępu do wiedzy i wsparcia w zakresie korzystania z tej nowoczesnej formy transportu. Fundacja prowadzi między innymi klub zrzeszający sympatyków pojazdów elektrycznych.
Partnerstwo pomiędzy Anwim a Fundacją EV Klub Polska jest ważnym krokiem w kierunku promowania ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań transportowych w Polsce. Oba podmioty skupią się na tworzeniu środowiska przyjaznego dla elektromobilności i wspieraniu użytkowników samochodów elektrycznych na każdym etapie ich podróży.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

Należąca do firmy Anwim marka Moya jest najszybciej rozwijającą się siecią stacji paliw w Polsce. Co roku powstaje ok. 50 nowych stacji w niebiesko-czerwonych barwach. W strategii ogłoszonej przez Anwim S.A., dalszy dynamiczny rozwój będzie szedł w parze z realizacją planu transformacji energetycznej, w tym stworzeniem gęstej sieci punktów ładowania aut elektrycznych. Łącznie Anwim chce mieć ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 r. oraz planuje rozszerzać sieć akceptacji poprzez współpracę z innymi operatorami w ramach roamingu. Klienci Moya już pod koniec 2023 roku będą mieli dostęp do około 1 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju. Firma buduje sieć ładowarek elektrycznych na swoich stacjach, a także poza nimi – na parkingach, w centrach handlowo-rozrywkowych i w innych miejscach, gdzie będą niezbędne. Firma planuje również wprowadzić innowacyjne rozwiązania związane z inteligentnym zarządzaniem energią, umożliwiające efektywne ładowanie pojazdów przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł.

źródło: Anwim

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 04.10.2023
Aktualizacja: 04.10.2023