Arge szósta wśród stacji niezależnych

Udostępnij artykuł

Firma Arge Paliwa rozpoczęła swoją działalność w roku 2007 roku. Powstała w wyniku przekształcenia firmy
ARGE Sp. z o.o., a wcześniej Arge s.c. Firma Arge specjalizuje się na trzech podstawowych formach działalności: stacje paliw, hurt paliw i gazu oraz hurt akcesoriów i olejów.

Sieć 18 stacji paliw funkcjonuje w regionie małopolskim i śląskim, zapewniając klientowi kompleksową obsługę poprzez:  sprzedaż paliw płynnych w pełnym asortymencie: benzyna bezołowiowa 95,
benzyna bezołowiowa 98, olej napędowy, gaz LPG (propan, butan), sprzedaż artykułów samochodowych, usługi myjni ręcznych oraz automatycznych, sprzedaż produktów spożywczych i innych artykułów pierwszej potrzeby, wyspy kawowe. Następną główną formą działalności naszej firmy jest sprzedaż hurtowa paliw, którą prowadzimy od początku istnienia Firmy Arge czyli od 1990 roku. Sprzedaż paliwa Arge prowadzi  poprzez własny terminal paliwowy w Krakowie.

Na pierwszym miejscu wśród sieci stacji niezależnych uplasowała się sieć Delfin z ilością 104 stacji , na miejscu drugim widoczny jest Huzar (74 stacje), na miejscu trzecim widzimy sieć WW Energy (46 stacji), na czwartym uplasowała się Moja Stacja z 40 stacjami, zaś na piątym stacje Poczty Polskiej z 33 stacjami, Grosar, Witospol oraz Bis- Bel z ilością 18 stacji na miejscu szóstym, Pronar z 17 stacjami oraz Konpal z ilością 16 stacji paliw. Ogółem, liczba stacji niezależnych w Polsce wyniosła w tym roku 3240, w tym liczba stacji paliw w sieciach operatorów niezależnych – 524, wynika z danych opublikowanych przez POPiHN.
 

Opublikowano: 31.08.2010
Aktualizacja: 31.08.2010