Auchan planuje otwarcie kolejnej stacji paliw

Udostępnij artykuł

Centrum handlowe znajduje się w końcowej fazie budowy. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 38 tys. mkw. i obejmie m.in.: hipermarket Auchan, galerię handlową, parking na 1,9 tys. miejsc postojowych i oczywiście stację paliw.

W Polsce działa 139 przymarketowych stacji paliw. Liderem na tym rynku niezmiennie od wielu lat pozostaje Carrefour, który na terenie Polski prowadzi 44 stacje. Drugie miejsce zajmuje Intermarche z 28 obiektami, a trzecie – Tesco z 26 stacjami. Auchan ze stanem 21 stacji plasuje się na czwartej pozycji. Ostatnim z liczących się graczy na polskim rynku jest E. Leclerc, które posiada 10 stacji. O połowę mniej stacji własnych posiada Makro. Ponadto, do pozostałych, mniejszych sieci sklepów należy jeszcze pięć stacji paliw.

W Polsce funkcjonuje obecnie 6 710 stacji paliw. Sieci przymarketowe mają niewielki udział w polskim runku – stanowią one zaledwie nieco 2 proc. wszystkich stacji w naszym kraju, jednak zdaniem specjalistów segment ten będzie się rozwijał.

Liderem pod względem liczby stacji pozostaje PKN Orlen. Na drugim miejscu, jeżeli chodzi o wielkość sieci, znajduje się koncern BP, a tuż za nim plasuje się Shell. Kolejne miejsce zajmuje Grupa Lotos. Ostatnim z dużych graczy na polskim rynku jest norweski koncern Statoil.
 

Opublikowano: 03.09.2010
Aktualizacja: 03.09.2010