Autopay: Obywatele Ukrainy przejadą za darmo polskimi autostradami

Udostępnij artykuł

Od 1 do 31 marca 2022 r. kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi nie będą płacić za przejazd koncesjonowanymi autostradami. Zaliczają się do nich odcinki: A4 Katowice-Kraków i AmberOne Autostrada A1 Toruń-Gdańsk. Dotyczy także przejazdów publicznymi objętymi systemem poboru opłat e-TOLL: A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. W akcję zaangażowała się aplikacja Autopay.

Autopay

Akcja Autopay

Wszystkim zarejestrowanym pojazdom spełniającym warunki akcji Autopay zwróci pieniądze za przejazd. W akcję wspierającą ukraińskich kierowców, za zgodą ministra infrastruktury, włączyli się wszyscy operatorzy płatnych odcinków autostrad w Polsce. Także system Autopay, za pomocą którego można zapłacić automatycznie za niemal każdy kilometr płatnej drogi w Polsce.

Osoby zarejestrowane w Autopay i użytkujące samochody osobowe na ukraińskich numerach rejestracyjnych do końca marca nie muszą płacić za przejazdy odcinkami autostrad objętych systemem videotollingu (autostrady koncesyjne) i systemem e-TOLL (publiczne autostrady).

Z opłat zwolniono są zarówno nowych, jak i dotychczasowych użytkowników aplikacji. Wszystkie samochody na ukraińskich tablicach rejestracjach automatycznie są przypisywane w aplikacji do bezpłatnych przejazdów. Rozwiązanie działa na zasadzie tzw. cash-backu. System pobiera automatycznie pieniądze za przejazd poszczególnymi odcinkami, ale w ciągu kilku dni zwróci kierowcom pobraną należność.

Źródło: Autopay

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.