Badanie Circle K: Hot dog króluje na stacjach

Udostępnij artykuł

Z okazji 25-lecia hot doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu kultowej przekąski. Jak się okazało, hot dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw. Jest także najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze. Dostrzegając popularność przekąski i bazując na wieloletnim doświadczeniu, niedawno Circle K wprowadziło do oferty klasyka w najlepszym jakościowym wydaniu – hot doga Jubilata.

Hot Dog kroluje na stacjach paliw infografika Material prasowy

Statoil i premiera ciepłej przekąski

Hot dog to z pozoru jedna z najprostszych przekąsek, którą wielu z nas jadło przynajmniej raz w życiu. Przez lata doczekał się najróżniejszych wariantów, nie tylko smakowych, ale i form wykonania. W tym roku hot dog obchodzi wyjątkową rocznicę. To właśnie 25 lat temu klienci mogli spróbować go po raz pierwszy na stacji w Poznaniu, wówczas Statoil. Z początku oferta nie była tak zróżnicowana jak obecnie. Klienci mieli do wyboru dwa podstawowe warianty kiełbasek oraz bułek w wersjach french oraz american. Przez lata oferta znacznie ewoluowała, a sieć Circle K nie raz była pionierem zmian. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła hot doga w większym rozmiarze XXL oraz w opcji w otwartej bułce, jak również serwowała chrupiące kiełbaski prosto z grilla.

Hot dog przez lata zyskiwał na popularności. Doczekał się w Polsce nawet festiwalu, zainicjowanego przez Circle K (wówczas Statoil). Natomiast 4 lipca obchodzi międzynarodowe święto. Jakie hot dogi preferują dziś Polacy, dlaczego po nie sięgają i gdzie najchętniej je kupują? Circle K postanowiło to sprawdzić w ogólnopolskim badaniu, pytając samych miłośników tej kultowej przekąski.

Wyniki badania

Hot dog zdecydowanie króluje w ofercie ciepłych przekąsek na stacjach paliw. To propozycja dla tych, którzy pragną zaspokoić głód w drodze, ale też mają ochotę na smaczną przekąskę w chwili przerwy. Mając do wyboru bogatą ofertę gastronomiczną w postaci zapiekanek, kanapek na ciepło, kebabów czy burgerów, znakomita większość badanych klientów, bo aż 67 proc., najczęściej sięga po dobrze znane i lubiane hot dogi. Jak pokazały wyniki badania, prawie połowa Polaków najchętniej kupuje je na stacjach paliw (44 proc.). Wśród ulubionych są te w wersji ze zwykłą parówką i kabanosem w pszennej lub pełnoziarnistej bułce z sosem czosnkowym, który okazał się najpopularniejszym sosem do hot dogów w Polsce. Zaraz po nim Polacy wybierają sos 1000 wysp oraz ketchup.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci wybierają hot dogi sieci Circle K, jest przede wszystkim krótki czas oczekiwania (44 proc.). Dalej są: stosunkowo łatwa dostępność produktu (34 proc.) oraz możliwość wygodnej formy spożywania przekąski w trakcie podróży (31 proc.). Innym czynnikiem, który uzyskał najwięcej wskazań w badaniu, są również jego walory smakowe. Ponad połowa badanych (64 proc.) w pierwszej kolejności sięgnęłaby po klasyczną wersję hot doga z parówką wołowo-wieprzową lub kabanosem. Prawie jedna czwarta wybrałaby ostrzejsze smaki i wariant z kiełbaską meksykańską.

Hot dog w różnych wariantach

Jak pokazały wyniki badania, hot dogi na stacjach Circle K cieszą się uznaniem klientów. Większość z nich jest zadowolona z obecnej oferty. Tę wyjątkową ciepłą przekąskę przez lata udoskonalano, dopasowując ją do potrzeb i upodobań klientów. Dziś mogą oni wybierać spośród różnych wariantów bułek, parówek i kiełbasek, sosów oraz smaków. Najnowsza wersja kultowego hot doga to Jubilat, przygotowany specjalnie na 25-lecie przekąski w Polsce. Kiełbaska w nowym wariancie hot doga jest soczysta i dobrze przyprawiona. Wykonano ją z wysokiej jakości mięsa wieprzowego, spełniającego wszystkie normy WHO.

Realizując założenia strategii zrównoważonego rozwoju Circle K dokłada starań, aby oferowane produkty były nie tylko smaczne, ale także miały dobry skład i pochodziły ze zrównoważonych źródeł. Kiełbaska Jubilat jest przygotowywana na unikalnym na rynku płaskim grillu, a następnie serwowana w towarzystwie świeżej, chrupiącej bułki z prażoną cebulką i ulubionym sosem do wyboru. Takie połącznie z pewnością docenią lokalni smakosze, którzy mogą również postarać się o jego roczny zapas w specjalnym konkursie.

Źródło: Circle K Polska

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 25.10.2022
Aktualizacja: 25.10.2022