Bariści z całej Polski zmierzyli się w Dalla Corte Cup 2022

Udostępnij artykuł

Blisko 40 baristów rywalizowało w sztuce przygotowywania napojów kawowych podczas zawodów Dalla Corte Cup 2022. Wydarzenie odbywało się w warszawskiej Hali Gwardii w dniach 30 września – 2 października 2022 r. Towarzyszyło jesiennej edycji Festiwalu Kawy – Warsaw Coffee Market. Organizatorem Dalla Corte Cup jest Best Company Solutions. Firma dystrybuuje urządzenia służące do profesjonalnej gastronomii i jest wyłącznym dystrybutor ekspresów kolbowych Dalla Corte.

Dalla Corte Cup

Dalla Corte Cup 2022

Tegoroczne zawody Dalla Corte Cup przyciągnęły wielu miłośników kawy. Byli wśród nich profesjonalni bariści, przedstawiciele palarni kawy i kawiarni, a także osoby kibicujące zawodnikom mierzącym się w różnych konkurencjach związanych z przygotowywaniem napojów kawowych. Goście wydarzenia mogli nie tylko obserwować pracę baristów na scenie, ale również mieli okazję poznać ekspresy włoskiego producenta Dalla Corte. Mogli rónież dowiedzieć się więcej o profesjonalnych młynkach do kawy marki Compak, systemach do filtracji wody Brita, alternatywie do mleka krowiego – czyli napojach roślinnych Alpro, syropach (nie tylko służących do nadawania ulubionego smaku kawie) Monin. Podczas imprezy można było również podziwiać i zakupić kwiatowe dekoracje przygotowane przez Florabo. Wszyscy mogli spróbować ulubionego napoju kawowego serwowanego na barze, przygotowanego na ziarnach, które przekazało Freehand Coffee Rosters.

W piątek i sobotę uczestnicy Dalla Corte Cup 2022 prezentowali swoje umiejętności z zakresu przygotowania napojów kawowych z techniką latte art. To sztuka polegająca na malowaniu mlekiem/napojem roślinnym na kawie. Pierwszym zadaniem było wykonanie wylosowanego wzoru z jak największą powtarzalnością i precyzją w dwóch 80 ml filiżankach do espresso. Drugim – przedstawienie własnego wzoru w filiżankach do latte (300 ml).

– Zawodnicy musieli wykazać się kreatywnością i profesjonalizmem. Malowanie na tak małej powierzchni to niezwykle trudne zadanie, które wymaga dużej precyzji. Wszyscy zawodnicy doskonale sobie z tym poradzili, prezentując bardzo wysoki poziom. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie zawodami Dalla Corte Cup – głównie ze względu na atmosferę tego wydarzenia i atrakcyjne nagrody.
– mówi Michał Ziemlewicz, brand manager marek Dalla Corte i Compak w Best Company Solutions.

Wybrano najlepszych baristów

Szóstka najlepszych zawodników: Mateusz Dąbek, Daria Figaszewska, Masahiro Hamamoto, Maksym Petrov, Aleksander Smęt i Kamil Zalewski dotarła do finału. Głównym zadaniem podczas ostatniego etapu Dalla Corte Cup 2022 była prezentacja napoju. Finaliści mieli za zadanie przygotować dwa jak najlepsze espresso oraz dwa napoje na bazie espresso i napojów roślinnych. Najlepszy był Mateusz Józef Dąbek (Dobra Palarnia Kawy). Zachwycił sędziów doborem ziarna, sposobem przygotowania espresso oraz przedstawieniem go czwórce sędziów. Kolejne miejsca zajęli: Aleksander Smęt i Daria Figaszewska. Głównymi nagrodami w tegorocznych zawodach były: ekspres kolbowy Dalla Corte Studio oraz młynek Compak K3 Touch. Łączna wartość nagród przekroczyła 30 000 PLN.

– Dalla Corte Cup to zawody dla baristów, którzy dopiero wchodzą na profesjonalną ścieżkę rozwoju zawodowego. Bardzo się cieszę, że każdą edycję cechuje bardzo wysoki poziom umiejętności uczestników i coraz atrakcyjniejsza formuła. Już teraz chciałbym zachęcić wszystkich do zapisania się na kolejną, organizowaną za rok, edycję Dalla Corte Cup.
– dodaje Michał Ziemlewicz.

Organizatorem Dalla Corte Cup 2022 jest Best Company Solutions. To projektant przestrzeni gastronomicznych i dystrybutor profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Wśród oferowanych urządzeń znajdują się: ekspresy i młynki do kawy, piece hybrydowe, zmywarki, pralki, maszyny do lodów i wyciskarki. Tytularnym partnerem zawodów jest Dalla Corte – włoski producent ekspresów kolbowych. Sponsorem jednej z głównych nagród – młynka do kawy K3 Touch – jest hiszpański producent tych urządzeń, firma Compak. Ponadto wśród sponsorów i partnerów tegorocznych zawodów Dalla Corte Cup znaleźli się: Freehand Coffee Rosters, Alpro, Brita Polska, Monin, Florabo oraz Coffee Machines Sales.

Źródło: Best Company Solutions

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 06.10.2022
Aktualizacja: 06.10.2022