Be-Kind – nowa linia batonów od Mars Wrigley

Udostępnij artykuł
Nowe batony Be-Kind zawierają min. 51 proc. pełnego zboża, a w zależności od wariantu także miód i owoce. Nowość od Mars Wrigley dostarcza cennego błonnika, którego często brakuje w diecie Polaków[1].

W odpowiednio zbilansowanej diecie produkty zbożowe powinny stanowić znaczącą część posiłków i warto je jeść nawet kilka razy dziennie. Ważne, by wybierać te, które powstały z pełnego ziarna, czyli zawierają okrywę nasienną. Dzięki temu zachowują cenne składniki, w tym witaminy, składniki mineralne i błonnik.

Wyniki badań pokazują, że większość z nas nie spożywa jednak codziennie wystarczającej ilości błonnika, pochodzącego z produktów pełnoziarnistych[2].

Mars Wrigley, odpowiadając na potrzeby konsumentów i działając zgodnie z hasłem marki Be-Kind „Bądź dobry dla siebie, abyś mógł być dobry dla innych”, wprowadził do oferty trzy nowe warianty batonów pełnoziarnistych – z owsem i maliną,  owsem i miodem oraz  owsem i bananem. Są one nie tylko smaczne, dostarczają też organizmowi cennych składników odżywczych. Każdy z nich zawiera pięć pełnych ziaren: owsa, prosa, gryki, amarantusa i komosy ryżowej, które razem stanowią min. 51 proc. składu. Produkty Be-Kind nie zawierają sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.


[1] Analiza spożycia błonnika pokarmowego i jego frakcji w Polsce w ostatnim dziesięcioleciu w oparciu o dane GUS, Danuta Górecka, Patrycja Janus, Paulina Borysiak-Marzec, Krzysztof Dziedzic – Katedra Technologii Żywienia Człowieka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, 2011.

[2] Global Burden of Disease 2017 Diet Collaborators. Lancet 2019; 393:1958-72

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.07.2021
Aktualizacja: 29.07.2021