PERN: Bezpieczeństwo paliwowe Polski w centrum uwagi

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS] Strategiczne inwestycje PERN w nowe zbiorniki na ropę naftową i paliwa oraz nowe rurociągi przesyłowe to dziś jeden z fundamentów bezpieczeństwa energetycznego Polski. To kluczowy czynnik zwłaszcza po wybuchu wojny w Ukrainie. Dzięki inwestycjom, które firma konsekwentnie realizuje od 2016 roku, możemy dziś spać spokojnie, bo mimo sankcji na rosyjska ropę naftową i paliwa, nasza gospodarka może normalnie funkcjonować – mówi rzeczniczka prasowa PERN Katarzyna Krasińska.

Katarzyna Karasinska Stacja Benzynowa Convenience Store

Zeszły rok to bez wątpienia kluczowy okres dla polskiego i europejskiego rynku naftowo paliwowego. PERN realizował swoją misję polegającą na zabezpieczeniu ciągłości dostaw ropy naftowej i paliw do Polski obok toczącej się u wschodnich granic wojny, która przemodelowała całe europejskie myślenie na temat bezpieczeństwa energetycznego, pewności pokładanej w rosyjskich dostawcach i konieczności gwałtownej reorientacji dostaw.

Okazało się, że wiele doktryn gospodarczych w dziedzinie energii legło w gruzach, a Polska – m.in. za sprawą PERN, udowodniła, że jest dobrze przygotowana na negatywne scenariusze. Inwestycje spółki w obszar ropy naftowej i paliw umożliwiły skuteczną odpowiedź na zmiany jakie narzuciła tocząca się w Ukrainie wojna.

Nowe zbiorniki na olej napędowy

Mimo tych niesprzyjających okoliczności, PERN koncentrował się na realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa energetycznego państwa. W minionym roku spółka oddała do eksploatacji siedem nowych zbiorników na paliwa, co w istotny sposób wzmocniło niezależność energetyczną Polski.
Ruszyła także budowa kolejnych ośmiu magazynów. Dzięki realizacji tej części projektu PERN dostarczy swoim klientom aż 256 tys. m3 nowych pojemności do magazynowania produktów naftowych.
To właśnie konieczność zapewnienia nieprzerwanych dostaw surowca do klientów i paliw na rynek w warunkach dużej niepewności geopolitycznej było jednym z większych wyzwań minionego roku. Chodzi zwłaszcza o zmieniającą się architekturę dostaw ropy naftowej do Polski, co wymagało od PERN dużej elastyczności i zwinności.

Wzmacniamy filary bezpieczeństwa

PERN w dalszym ciągu będzie koncentrował się na umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski poprzez kolejne inwestycje. Chodzi o nowe projekty, takie jak… Cały artykuł publikujemy w Stacji Benzynowej & Convenience Store marzec-kwiecień 2023. Kliknij, aby zapoznać się z pełną treścią.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 24.05.2023
Aktualizacja: 05.06.2023