Bezpieczna podróż z dodatkami do paliw Black Arrow „Czarna Strzała”

Udostępnij artykuł
Termin „dodatki do paliwa” to dość ogólne zagadnienie. W uproszczeniu można powiedzieć, że wszystkie środki, które dolewamy do baku pojazdu podczas tankowania są dodatkami do paliwa. Jednak każdy z nich może pełnić inną rolę: zabezpieczającą, profilaktyczną  lub czyszczącą.

Jeden z najpopularniejszych na rynku dodatków do oleju napędowego – Dieselskydd marki Black Arrow nazywany także „Czarną Strzałą” jest depresatorem paliwa. Zapobiega wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach i w ten sposób chroni układ paliwowy przed potencjalnym zagrożeniem.Ten oryginalny i wysoce skoncentrowany (1:1000) depresator ułatwia uruchomienie i pracę silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach. Jest skuteczny do -39°C (w zależności od właściwości i temperatury użytego oleju napędowego). Co więcej, po dodaniu do oleju napędowego zgodnie z podanym sposobem użycia, paliwo spełnia wymogi normy PN-EN 590+A1:2011. Jest więc odpowiedni dla wszystkich silników diesla oraz podzespołów w układzie paliwowym, zgodnie z tą normą m.in dla filtra DPF. Wystarczy wlać odpowiednią ilość preparatu do zbiornika paliwa bezpośrednio przed tankowaniem (np. 50 ml preparatu na 50L paliwa). Pamiętajmy, że wytrącanie się kryształów parafiny w oleju napędowym może następować już w temperaturze zbliżonej do 0°C. 

Dodatki takie jak Dodatek do paliwa – diesel Black Arrow lub Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow zaleca się stosować profilaktycznie, nie tylko w okresie występowania niskich temperatur. Zadaniem tych produktów jest usuwanie zanieczyszczeń z paliwa i ochrona układu paliwowego. Zabezpieczają go przed korozją oraz usuwają wilgoć, optymalizując pracę silnika, a także czyszcząc wtryskiwacze. Produkt do diesla jest bezpieczny dla wszystkich silników diesla, również wyposażonych w DPF. Produkty Produkty należy wlewać bezpośrednio do zbiornika paliwa. Jedno opakowanie przeznaczone jest na ok. 50 litrów paliwa.

Środki do czyszczenia układu paliwowego, takie jak Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow, czy Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna Black Arrow przydają się szczególnie wtedy, kiedy podejrzewamy, że nasz układ paliwowy został już zanieczyszczony. Preparaty usuwają osady z układu wtryskowego, zaworów i innych elementów układu, przywracając pełną sprawność silnika. Środki do czyszczenia posiadają bardziej skoncentrowany skład niż dodatki do paliwa przeznaczone profilaktycznemu, regularnemu stosowaniu. Są przeznaczone do wykorzystywania w dłuższych odstępach czasowych np. co 4-5 tankowań. Tutaj wlewamy produkt bezpośrednio do prawie pustego zbiornika paliwa i kontynuujemy jazdę przez ok.10 min., a następnie tankujemy.

Przy wyborze dodatku szczególną uwagę należy zwrócić na dopasowanie go do rodzaju wykorzystywanego paliwa. Innego typu dodatki dedykowane są silnikom diesla, inne silnikom benzynowym. Jeżeli posiadamy samochód z silnikiem diesla, który w okresie jesienno-zimowym chcemy uchronić przed wytrącającymi się parafinami w niskich temperaturach potrzebujemy depresatora paliwa tj. Dieselskydd Black Arrow.  Gdy  zaś chcemy stosować regularną profilaktykę, by utrzymać nasz silnik w czystości i jak najdłużej zachować optymalne parametry pracy, wybierzmy jeden z dodatków do paliwa Black Arrow. Jeżeli zaś podejrzewamy, że w układzie paliwowym naszego silnika już znajdują się zanieczyszczenia, wybierzmy środki do czyszczenia układu paliwowego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową charakterystyką i działaniem dodatków do paliw Black Arrow.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.11.2021
Aktualizacja: 03.11.2021