BioLNG dostępny na stacji tankowania LNG Novatek w Niemczech

Udostępnij artykuł
Firma Novatek Green Energy, spółka zależna Novatek PAO, poinformowała o dostarczeniu pierwszej partii bioLNG do jednej ze swoich stacji tankowania w Niemczech.

Najwięcej biometanowni w Europie, bo ponad 200, znajduje się w Niemczech, jednakże żadna z nich nie jest wyposażona w instalacje skraplające. Dlatego też bioLNG jest importowany z innych krajów europejskich, gdzie takie zakłady funkcjonują, ale wciąż jest ich niewiele.

Wprowadzony do obrotu na stacji Novatek bioLNG został wyprodukowany w Skandynawii w zakładzie skraplania gazu z odpadów ściekowych (organicznych) i odpowiada dyrektywnie Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącej stosowania energii ze źródeł odnawialnych (biopaliw), zwanej dyrektywą RED II.

W ramach swojej długofalowej strategii Novatek Green Energy realizuje plan stworzenia sieci stacji tankowania LNG w Europie w celu zaopatrzenia transportu ciężkiego w paliwo przyjazne dla środowiska w kluczowych punktach komunikacyjnych w Niemczech i w Polsce. Celem spółki są działania zmierzające do zmniejszenia śladu węglowego i podążanie ku niskoemisyjnej przyszłości, czego przykładem jest dostępność bioLNG na jednej ze stacji tankowania w Niemczech. Obiekt ten jest jednocześnie pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla stacją tankowania LNG Novatek w Europie. Ogólnodostępna stacja tankowania LNG w Rostocku funkcjonuje od grudnia 2019 roku na terenie firmy Spedition Heinrich Gustke GmbH, w której aż 50 ze 130 pojazdów zasilanych jest skroplonym gazem ziemnym.

– Niemieccy konsumenci przywiązują znaczącą uwagę̨ do tego, by oferowane na rynku produkty miały jak najmniejszy ślad węglowy, dlatego wprowadzony do obrotu bioLNG idealnie wpisuje się w te oczekiwania – powiedział Dariusz Bratoń, prezes Novatek Green Energy.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 17.11.2021
Aktualizacja: 17.11.2021