Blisko 100 partnerów z całej Polski na Dniu Wykonawcy PERN

Udostępnij artykuł

Kluczowe inwestycje PERN i Naftoportu na 2024 rok oraz najważniejsze kwestie związane z procesem zakupowym spółki – m.in. na te tematy toczyły się rozmowy z Partnerami PERN, zainteresowanymi współpracą. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 przedstawicieli reprezentujących prawie 100 podmiotów.

pern rysunek zbiorniki

Dobre relacje z wykonawcami są kluczem do sprawnej realizacji procesu inwestycji i modernizacji strategicznej infrastruktury, którą zarządza PERN. Spółka tylko w ubiegłym roku przeprowadziła pond 470 postępowań zakupowych.

Naszym pierwszoplanowym zadaniem jest zapewnienie ciągłości działania polskiej gospodarki poprzez nieprzerwane dostawy ropy naftowej do rafinerii i paliw na stacje benzynowe. Jesteśmy filarem bezpieczeństwa energetycznego. Aby sprawnie zarządzać naszą siecią rurociągów i zbiorników cały czas realizujemy szereg zadań, których celem jest utrzymanie infrastruktury na jak najwyższym poziomie. Dlatego przykładamy dużą wagę do budowania dobrych i długofalowych relacji z naszymi wykonawcami, którzy wspierają nas w realizacji naszej misji – podkreślił Mirosław Skowron, prezes PERN.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

W planach na rok 2024 PERN ma łącznie około 400 nowych zadań z Planu Inwestycyjnego oraz Planu Remontów, w tym kilka kluczowych inwestycji takich jak budowa nowych pojemności zbiornikowych w Bazie Paliw w Dębogórzu, czy zwiększenie wydajności nalewni kolejowej w tym samym obiekcie. Kluczową inwestycją realizowaną przez spółkę Naftoport będzie z kolei rozbudowa terminala przeładunkowego o głębokowodne stanowisko „W” do przeładunku ropy naftowej.

PERN jest kluczową spółką zarządzającą infrastrukturą krytyczną. Dysponuje w całej Polsce 19. bazami paliwowymi, których pojemność wynosi w sumie około 2,65 mln metrów³ i 4. bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln m³.

źródło: PERN

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 20.11.2023
Aktualizacja: 20.11.2023