BP Europa SE zamiast BP Polska

Udostępnij artykuł

Dotychczasowa działalność gospodarcza na terenie Polski kontynuowana będzie przez polski oddział spółki europejskiej zarejestrowany pod nazwą: BP Europa SE Oddział w Polsce, Kraków.

Powołanie do życia BP Europa SE ma na celu uproszczenie struktur oraz sposobu zarządzania spółką, a także procedur finansowych i podatkowych. – Zmiana formy prawnej nie będzie miała wpływu na działalność gospodarczą, ani na kontakty z kontrahentami, w tym na wykonywanie praw i obowiązków wynikających z dotychczas zawartych umów – zapewniają przedstawiciele BP. Nowa spółka przejmie w drodze sukcesji uniwersalnej wszelkie prawa i obowiązki, jak również aktywa i pasywa Spółki BP Polska SA.

BP jest jedną z największych firm energetycznych świata. Zatrudnia ponad 100 tys. ludzi, w tym ponad 3 tys. w Polsce, prowadzi działalność w ponad 100 krajach, na 6 kontynentach. Codziennie obsługuje miliony klientów detalicznych. Koncern ma na świecie ok. 22 600 stacji paliw, w tym ponad 380 w Polsce. Produkuje 3,8 mln baryłek ropy dziennie.

W Polsce BP rozpoczęła swoją działalność w roku 1991. Od tego czasu zainwestowała w naszym kraju ponad 800 mln dolarów. Znajduje się w pierwszej dwudziestce polskich firm. BP Polska SA z siedzibą w Krakowie prowadzi w Polsce działalność na terenie całego kraju w ramach wielu sektorów.
Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego na koniec 2009 roku BP było na polskim rynku wiceliderem pod względem liczby stacji posiadając łącznie 384 stacje. To o 25 obiektów więcej niż na koniec 2008 roku. Liderem nadala pozostaje PKN Orlen, choć jego stan posiadania stacji zmalał na koniec ubiegłego roku do 1747 obiektów. Firma nie zaprzestała rozbudowy segmentu ekonomicznego stacji i na koniec roku liczba obiektów z logo Bliska osiągnęła wielkość 424 stacji. Z kolei za BP uplasował się z 381 stacji. To właśnie ta firma uruchomiła w 2009 roku najwięcej obiektów pod swoim logo.
 

Opublikowano: 07.05.2010
Aktualizacja: 07.05.2010