BP: Sklepy zaopatruje Carrefour

Udostępnij artykuł

Kontrakt między BP a Carrefour Polska na dostawę produktów FMCG został podpisany kilka miesięcy temu. Szczegóły umowy nie są znane, ale wiadomo, że Carrefour dostarcza ok. 140 produktów spożywczych i chemicznych do 137 sklepów przy stacjach BP.

Współpraca miedzy firmami trwa wiele lat i została zapoczątkowana w 1996 roku we Francji. Wówczas na stacjach BP zostały otwarte pierwsze sklepy należącej do Carrefoura marki 8 a huit. Pomysł okazał się sukcesem W ubiegłym roku na francuskich stacjach BP funkcjonowało 48 stacji Carrefoura. Obie firmy postanowiły realizować podobną koncepcję na innych europejskich rynkach. W 2007 roku umowę o współpracy podpisali przedstawiciele obu firm w Polsce. W październiku 2007 roku przy 3 stacjach BP w Warszawie (przy ul. Modlińskiej, Powstańców Śląskich i Al. Jerozolimskich) uruchomiono sklepy Carrefour 5 minut. Każdy dysponuje powierzchnią ok. 130 metrów kw. Koncepcja była tratkowana jako test. Mimo, że od 3 lat nie otwarto kolejnych sklepów, obecnie funkcjonujące nie są likwidowane.

Dostawy do sklepów BP funkcjonujących przy stacjach paliw to kolejny etap współpracy miedzy koncernami.
Carrefour ma już doświadczenie jako dostawca towarów na stacje paliw. W Europie Zachodniej dostarcza produkty do sklepów na wszystkich stacjach koncernu Total.

Sieć stacji BP w Polsce liczy obecnie 386 obiektów.
 

Opublikowano: 08.07.2010
Aktualizacja: 08.07.2010