Bp w Porozumieniu Sektorowym na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Udostępnij artykuł
Michał Obiegała, dyrektor ds. korporacyjnych w bp Polska, podpisał Porozumienie Sektorowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Bp Alternative Energy Investments Limited, spółka z grupy kapitałowej bp, podpisała Porozumienie Sektorowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. To ważny krok w realizacji nowej strategii #bpNetZero. Firma bp chce aktywnie uczestniczyć w budowie nowego sektora gospodarki, jakim jest przyjazna środowisku morska energetyka wiatrowa. 

– Podpisanie Porozumienia jest wyrazem zainteresowania bp morską energetyką wiatrową w Polsce. Od dłuższego czasu aktywnie analizowaliśmy możliwości biznesowe i teraz zdecydowaliśmy o przystąpieniu do tej inicjatywy – powiedział Michał Obiegała, dyrektor ds. korporacyjnych w bp Polska.

Porozumienie będzie platformą współpracy między organami administracji rządowej, samorządu terytorialnego, obecnymi i przyszłymi inwestorami oraz operatorami morskich farm wiatrowych w Polsce, a także przedstawicielami łańcucha dostaw i usług, jednostek naukowo-badawczych oraz instytucji finansowo-ubezpieczeniowych.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 02.11.2021
Aktualizacja: 02.11.2021