Były manager Orlenu i Lotosu wiceprezesem PGNiG

Udostępnij artykuł
Rada nadzorcza PGNiG podjęła decyzję o powołaniu z dniem 16 marca 2021 roku Artura Cieślika na stanowisko wiceprezesa zarządu PGNiG, na okres trwania VI kadencji zarządu spółki, kończącej się 10 stycznia 2023 roku.

Artur Cieślik od 24 sierpnia 2020 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos. W dniu 2 marca 2021 roku złożył rezygnację ze stanowiska, ze skutkiem na koniec dnia 15 marca 2021 roku.

Od roku 2018 związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii. W czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

Karierę zawodową rozpoczynał w Dziale Prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku, gdzie był zatrudniony do 2004 roku. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w okresie od roku 2000 do roku 2005. W latach 2004 – 2006 zatrudniony w Sygnity. Następnie od roku 2006 do roku 2018 współpracował z międzynarodową kancelarią prawną Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy jako Senior Associate, a następnie Counsel.

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych oraz prawie handlowym. Doradzał przy transakcjach dotyczących nabywania spółek i przedsiębiorstw, zarówno na rynkach publicznych, jak i niepublicznych, przy transakcjach łączenia, podziału oraz innego typu restrukturyzacjach spółek. Prowadził projekty Initial Public Offering (IPO) dla emitentów krajowych i zagranicznych na rynku regulowanym, jak również doradzał w zakresie innych kwestii dotyczących rynków kapitałowych w Polsce oraz innych jurysdykcjach Unii Europejskiej. Dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie transakcji fuzji i przejęć (M&A).

Jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies. Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School. Posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.