Były prezes i dwaj dyrektorzy PKN Orlen zatrzymani

Udostępnij artykuł
We wtorek rano (12 lutego 2019 roku) zostały zatrzymane trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen – prezes zarządu, Jacek Krawiec, oraz dwóch dyrektorów. Zatrzymań dokonano w związku z podejrzeniem dopuszczenia się przez nich przestępstwa niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę PKN Orlen – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wtorkowe zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych.

– Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi śledztwo dotyczące niegospodarności w wielkich rozmiarach w PKN Orlen S.A. Do tej sprawy dziś rano agenci Biura zatrzymali trzy osoby, w tym: byłego prezesa PKN Orlen S.A. i dwóch byłych dyrektorów spółki. Po zakończeniu przeszukań wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty. Wstępne ustalenia wskazują na wielomilionowe straty – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Prokuraturę Krajową, postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Do sprawy zdążyło już się odnieść biuro prasowe PKN Orlen.

– W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez PKN Orlen.

Przypomnijmy, że Jacek Krawiec pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego PKN Orlen w latach 2008-2015.

Liderzy Rynku – Dostawcy dla Stacji Paliw – RAPORT 2019!
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 12.02.2019
Aktualizacja: 12.02.2019