Carrefour rozszerza usługę Tank&Go

Udostępnij artykuł
Carrefour Polska konsekwentnie rozwija pakiet usług finansowo-handlowych. Po zakończeniu fazy testów sieć udostępniła wszystkim użytkownikom aplikacji Mój Carrefour możliwość dokonywania mobilnych płatności za paliwo na stacjach benzynowych Carrefour.

Tank&Go to kontynuacja i kolejna odsłona popularnej wśród klientów Carrefour usługi Scan&Go. Dzięki Tank&Go kupujący na stacjach benzynowych Carrefour uregulują rachunek za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, bez konieczności stania w kolejce do kas. Płatności dokonuje się zdalnie z wykorzystaniem modułu Tank&Go dostępnego w aplikacji Mój Carrefour.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dla których ważne jest bezpieczeństwo, szybkość i komfort dokonywania zakupów zakończyliśmy etap pilotażu usługi Tank&Go i udostępniliśmy wszystkim użytkownikom aplikacji Mój Carrefour możliwość wygodnej, bezkontaktowej i w pełni mobilnej płatności za paliwo na stacjach benzynowych Carrefour. To kolejny element w procesie oferowania klientom nowych rozwiązań na rynku i zapewniania pozytywnych doświadczeń zakupowych w naszej sieci – mówi Grzegorz Wazowicz, dyrektor działu usług finansowych i handlowych Carrefour Polska.

Aby korzystać z usługi Tank&Go należy wcześniej zalogować się w module, wprowadzić niezbędne dane samochodu i aktywować płatności mobilne Masterpass. Podjeżdżając na stację paliw Carrefour wystarczy już tylko wybrać dystrybutor, określić kwotę transakcji, dokonać płatności i rozpocząć tankowanie. Po jego zakończeniu klient może odjechać ze stacji paliw, a fakturę otrzymuje mailowo.

W zakresie płatności mobilnych projekt realizowany jest we współpracy z firmą Mastercard.

W Mastercard zależy nam na rozwoju narzędzi i modeli, które sprawiają, że codzienne zakupy i płatności są wygodne, szybkie i bezpieczne. Koncentrujemy się na rozwiązaniach wprowadzających do tradycyjnych, fizycznych sklepów elementy ze świata cyfrowego i mobilnego, jak ma to miejsce np. w Scan & Go i check out free shopping, dzięki którym klienci mogą oszczędzić czas. Dlatego konsultanci i partnerzy Mastercard Advisors współpracowali z Carrefour w przygotowaniu koncepcji i uruchomieniu Tank&Go, aby umożliwić klientom stacji Carrefour tankowanie tak wygodne, jak to tylko możliwe – mówi Krzysztof Sobala, Vice President, Mastercard Data & Services.

Usługa Tank&Go uruchomiona jest obecnie w wybranych lokalizacjach – w Gliwicach przy Al. J. Nowaka-Jeziorańskiego 1, w Warszawie przy ul. Głębockiej 15 oraz na dwóch stacjach paliw w Łodzi: przy ul. Kolumny 36 oraz przy ul. Przybyszewskiego 176.

Carrefour konsekwentnie rozszerzać będzie listę stacji, na których dostępne są płatności mobilne Tank&Go.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ-MAJ 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.06.2021
Aktualizacja: 28.06.2021