Castrol wprowadza w Europie nowe opakowania zawierające do 20% mniej plastiku*

Udostępnij artykuł

W sierpniu 2023 roku Castrol zaprezentował w Europie nowe wzory opakowań swoich środków smarnych o pojemnościach pół litra oraz jednego, czterech i pięciu litrów. Są one dostępne dla wszystkich serwisów samochodowych i sprzedawców detalicznych. Wykorzystano w nich do 20% mniej plastiku*. Ich dodatkową zaletą, w porównaniu do poprzednich, jest to, że zajmują mniej miejsca na półce i w transporcie.

castrol nowe opakowania

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych butelek to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH360, której celem jest ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia. Wyprodukowanie nowego pięciolitrowego opakowania produktu Castrol wymaga zużycia o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniego.

Od 2019 r. nowe opakowania wprowadzono na kilku międzynarodowych rynkach Castrol, w tym w Chinach i Indiach, dzięki czemu firma zużyła o 4000 ton plastiku mniej w porównaniu z produkcją poprzednich opakowań małych produktów. Szacuje się, że w Europie nowe rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić około 1000 ton plastiku rocznie (łącznie w całym asortymencie).

Ostre narożniki pięciolitrowych baniek zastąpiono nowymi krawędziami dodającymi im solidności i wytrzymałości, a udoskonalony ogólny kształt opakowania pozwala zmieścić ich więcej na paletach i półkach. Nacisk na optymalizację przestrzeni, widoczny m.in. w przesunięciu uchwytu do narożnika, przekłada się na możliwość umieszczenia obecnie o 28% więcej kartonów z czterolitrowymi opakowaniami na jednej palecie. Podobnie jest w przypadku kartonów z butelkami pięciolitrowymi – zamiast 28 na jednej palecie zmieści się ich teraz 36.

Aby chronić integralność produktów i zapewnić klientom dodatkowe potwierdzenie, że butelki zawierają oryginalne środki smarne i płyny Castrol, zastosowano szereg rozwiązań, w tym ułatwiającą stwierdzenie manipulacji nakrętkę z wytłoczonym logo Castrol oraz specjalny zgrzew.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

W miarę jak sektor mobilności i szerzej rozumiana branża zmierzają ku przyjaźniejszej dla środowiska przyszłości, klienci oczekują większego wyboru i coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Nowe opakowania są spójne z tą ideą oraz z nową tożsamością marki. Wszystko to pokazuje zaangażowanie Castrol w inwestowanie w przyszłość i tworzenie nowych możliwości rozwoju i sukcesu, przy jednoczesnym zaspokajaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów – wyjasnia Leszek Radzikowski, Sales Director Automotive Central Eastern Europe.

* Nowy wzór wprowadzony w Europie w 2023 r. zużywa mniej plastiku wagowo – od 5% (w butelkach jednolitrowych) do 20% mniej (w butelkach pięciolitrowych). Z wyłączeniem opakowań o pojemności pół litra.

źródło: Castrol

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 02.11.2023
Aktualizacja: 02.11.2023