Circle K rozszerza zasięg Pay by Plate o nowe rynki

Circle K jako pierwszy sprzedawca paliw oferuje szeroki dostęp do technologii płatności Pay by Plate. Rozwiązanie to umożliwi klientom Circle K płacenie za paliwo dzięki rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych pojazdu i przy użyciu aplikacji mobilnej, zapewniając tym samym całkowicie bezproblemową obsługę klienta. Po zakończonym powodzeniem projekcie pilotażowym zrealizowanym w Norwegii, technologia Pay by Plate jest obecnie wdrażana na stacjach paliw sieci w Szwecji.

Spółka Alimentation Couche-Tard Inc. ogłosiła wprowadzenie technologii Pay by Plate na terenie Szwecji oraz plany rozszerzenie jej dostępności na całą sieć Circle K.

Circle K staje się tym samym pierwszym sprzedawcą detalicznym paliw, który wprowadza tę innowacyjną technologię w obrębie całej sieci krajowej. Pay by Plate to nowa metoda płatności, która umożliwia klientom Circle K płacenie za paliwo dzięki technologii rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych i przy użyciu aplikacji mobilnej, zapewniając w ten sposób całkowicie bezproblemową obsługę klienta. To ważny element strategii Circle K, który ma na celu udoskonalić ofertę stacji i tym samym jeszcze lepiej odpowiadać na przyszłe potrzeby klientów.

System Pay by Plate, który z powodzeniem był wprowadzany w ramach projektu pilotażowego, realizowanego w wybranych punktach Circle K w Norwegii, został oficjalnie uruchomiony w Szwecji w dniu 22 kwietnia. W najbliższych latach, w miarę popularyzacji wśród klientów tego innowacyjnego rozwiązania, Circle K planuje wdrożenie go na większą skalę w obrębie całej sieci.

Korzystanie z usługi Pay by Plate jest łatwe – aby dokonać transakcji nie potrzeba ani karty, ani kodu PIN. Klienci po prostu wjeżdżają na stanowisko, tankują paliwo i płacą za usługę w aplikacji Circle K Easy Fuel, korzystając z popularnej technologii rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych. Jest ona często wykorzystywana przy pobieraniu opłat drogowych oraz parkingowych, co jest znane wielu europejskim kierowcom.

Deb Hall Lefevre, Chief Information Officer w Circle K powiedziała: „W Circle K wiemy, że dzisiejszy model funkcjonowania stacji paliw nie jest modelem przyszłości, dlatego przykładamy wielką wagę do poprawy jakości obsługi naszych klientów poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Potrzeba zmian i przejścia na bardziej bezproblemową obsługę na stacjach paliw wynika z wyraźnych zmian, które obserwujemy w zachowaniu klientów. Jako liderzy rynku uważamy, że naszym obowiązkiem jest kontynuowanie rozwoju naszych stacji paliw i sklepów oraz dostosowanie się do przyszłych potrzeb naszych klientów już teraz”.

Hans-Olav Høidahl, Executive Vice President Operations Europe w Circle K dodał: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia naszej nowej technologii Pay by Plate w Szwecji. W Circle K staramy się jak najlepiej poznać potrzeby klientów, którzy w coraz większym stopniu oczekują, że usługi z których korzystają będą łatwe, szybkie i spójne w obsłudze oraz będą odznaczały się wysoką jakością. Technologia Pay by Plate pozwoli nam sprostać oczekiwaniom, uprościć obsługę i poprawić doświadczenia klientów korzystających z naszej oferty na stacjach paliw”.

Ewolucja modelu funkcjonowania stacji Circle K wpisuje się również w szersze globalne imperatywy związane z tym, że cały świat jednoczy się we wspólnym wysiłku na rzecz realnego przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Circle K ma do odegrania kluczową rolę w realizacji planu przejścia od paliw kopalnych do elektryfikacji i zrównoważonych paliw alternatywnych. Spółka jest dumna z tego, że przoduje w działaniach ukierunkowanych na zapewnienie klientom prostszych rozwiązań.

Wizja rozwoju stacji Circle K zakłada zapewnianie najwyższej jakości obsługi i najlepszej oferty produktowej, aby sprostać obecnemu i przyszłemu zapotrzebowaniu naszych klientów na energię w zakresie rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, paliw mieszanych, gazu ziemnego i innych produktów. Co najważniejsze, chcemy zapewnić jak najwyższą wartość, aby zrealizować nasze cele w tym zakresie” – podsumował Hans-Olav Høidahl.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.