Circle K zawiesza działalność w Rosji

Udostępnij artykuł

Właściciel sieci stacji Circle K, kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, podjęła decyzję o zawieszaniu działalności Circle K w Rosji.

Circle K

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, kanadyjska spółka Alimentation Couche-Tard Inc. ogłosiła, że ze skutkiem natychmiastowym zawiesza działalność swoich 38 rosyjskich stacji paliw. Jednocześnie wdrożyła plan, który zapewni odpowiednie warunki pracownikom.

– Potępiamy agresję Rosji przeciwko Ukrainie i jej ogromny wpływ na życie zarówno Ukraińców, jak i Rosjan. Dlatego podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji. Firma Couche-Tard posiada swoje stacje w Rosji od prawie trzech dekad. Jesteśmy dumni z naszych rosyjskich pracowników oraz ich oddanej pracy na rzecz lokalnych klientów i społeczności.

– mówi Brian Hannasch, dyrektor generalny Couche-Tard, właściciela sieci Circle K.

W Rosji Alimentation Couche-Tard Inc. posiada 38 stacji paliw Circle K zlokalizowanych w Sankt Petersburgu, Murmańsku i Pskowie. Zatrudnia tam ponad 320 pracowników. Poza zawieszaniem działalności rosyjskich stacji, właściciel sieci Circle K przekazał milion dolarów kanadyjskich na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Rozpoczął także globalną akcję mającą na celu zebranie kolejnych funduszy na rzecz Ukrainy. Docelowo koncern przekaże łącznie ponad 1,5 mln dolarów na rzecz międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Circle K w Polsce

Circle K Polska od początku wojny w Ukrainie realizuje szereg działań pomocowych mających na celu wsparcie uchodźców. Do tej pory firma nawiązała współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. Przekazała paliwo dla ratowników medycznych z PCK na potrzeby pomocy humanitarnej na granicy. W tym również transportu niezbędnych środków sanitarnych i żywności. Pracownicy PCK, aby dodać otuchy dzieciom na granicy, wręczali pluszowe misie z programu edukacyjnego Drogowe ABC. Ponadto, Circle K dołączyło do akcji firmy Panek CarSharing, niosąc pomoc potrzebującym na polsko-ukraińskiej granicy. Tysiąc samochodów firmy Panek, udostępnionych nieodpłatnie ochotnikom transportującym obywateli Ukrainy, mogło być bezpłatnie zatankowane na stacjach Circle K.

W tym tygodniu na 12 stacjach Circle K w pasie przygranicznym, zlokalizowanych w Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu, Zamościu, Rzeszowie i Lublinie ruszają kolejne akcje skierowane do ukraińskich obywateli. Firma zapewni darmowe posiłki dla uchodźców wraz z ciepłymi i zimnymi napojami. Przekaże także bezpłatne startery z pakietem 500 min/30 dni oraz 10 GB/30 dni w ramach ogólnopolskiej akcji operatora sieci Plus.

Odpowiadając na realne potrzeby, Circle K wznawia akcję, w ramach której służby medyczne i mundurowe mogą otrzymać darmowe ciepłe napoje na stacjach w Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu i Zamościu. Pracownicy sieci w całej Polsce są zaangażowani w pomoc Ukrainie na różne sposoby. Poprzez wolontariat pracowniczy, zbiórki niezbędnych produktów, po udział w inicjatywie #TechForUkraine. W jej ramach specjaliści IT mogą nieść nieodpłatną pomoc ukraińskim organizacjom, dzieląc się kompetencjami, oprogramowaniem i informacjami.

– W tych dniach nie pozostajemy obojętni na los naszych sąsiadów. Skupiamy się na tym, aby nieść pomoc w jak największym zakresie. W pierwszej kolejności zainicjowaliśmy działania w trosce o naszych ukraińskich pracowników i ich rodziny. Zapewniamy im zwrot kosztów opieki medycznej oraz kosztów transportu dla rodzin. Zapewniamy również wsparcie finansowe w zakresie zakwaterowania, zapomogę z funduszu socjalnego w wysokości 1200 zł oraz profesjonalne wsparcie psychologiczne w ramach naszego wewnętrznego programu pomocowego.

– mówi Michał Ciszek, prezes Circle K Polska.

Źródło: Circle K

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.03.2022
Aktualizacja: 09.03.2022