Citronex zaczyna przejmować stacje

Udostępnij artykuł
[TYLKO U NAS!] Sieć, która do tej pory rozwijała się organicznie m.in. budując największą w Polsce stację paliw w Zgorzelcu, właśnie dokonała pierwszej akwizycji. Przedstawiciele Citronex zaczynają rozglądać się za alternatywami i metodami wzrostu – ustaliła redakcja Petrolnet.pl.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji z dniem 1 września br. Citronex przejmie, prowadzoną do tej pory pod logo Total, stację w Iłowej (działającą pod adresem Konin Żagański 153, 68-120 Iłowa). Transakcji dokonano tuż po tym, gdy umowa franczyzy dotychczasowego dzierżawcy z francuskim koncernem wygasła. Obiekt został kupiony od firmy ESA Trucks – dealera i serwisanta pojazdów marki DAF.

– Tworzymy kolejny Dyskont Paliwowy. Obiekt w Iłowej jest zlokalizowany w pobliżu węzła autostradowego A18. Stacja jest dobrze widoczna z autostrady, znajduje się blisko zjazdu z autostrady i może obsługiwać ruch z obu kierunków, na Berlin, i na Wrocław. Ma zaplecze w postaci dużego parkingu dla tir – mówi naszej redakcji Andrzej Szczepański, dyrektor operacyjny Citronex.

Stacja jest wyposażona w dwa dystrybutory wieloproduktowe (cztery stanowiska), dwa dwustronne dystrybutory szybkiego diesla, dwustronny dystrybutor LPG oraz dwa dwustronne dystrybutory AdBlue. Przy stacji działa sklep wraz z restauracją. Placówka posiada parking dla 50 zestawów ciężarówek oraz zaplecze sanitarne w postacie kilku toalet i pryszniców.

Do tej pory na terenie kompleksu funkcjonował także Automatyczny Terminal Paliw – jednak  jego dotychczasowy operator, spółka Orlen Paliwa, wycofuje się z tego formatu dystrybucji. W związku z tym Citronex jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z nowym operatorem.

Rebranding stacji odbędzie się w pierwszych dniach września. Na razie firma nie planuje dodatkowych inwestycji. Zgodnie z zapewnieniami Roberta Zarzeckiego, współwłaściciela Citronex, z którym opublikowaliśmy obszerny wywiad na łamach kwietniowego magazynu „Stacja Benzynowa & Convenience Store”, w II półroczu 2019 firma koncentruje się m.in. na dokończeniu budowy stacji w Kątach Wrocławskich.

> > CZYTAJ WIĘCEJ: CITRONEX POJAWI SIĘ W KOLEJNYCH LOKALIZACJACH < <

Dzięki nowej inwestycji oraz przejęciu, pod koniec września w sieci DP Citronex będzie działać już siedem obiektów.

Zwróciliśmy się z pytaniem do Roberta Zarzeckiego, czy w najbliższym czasie jego firma planuje dokonać kolejnych akwizycji na rynku stacji paliw.

­– Spokojnie szukamy ciekawych lokalizacji, jesteśmy zainteresowani nieorganicznym sposobem rozwoju sieci. Czekamy na wieści z rynku dotyczące pojawiania się interesujących ofert zakupowych. To pierwsze przejęcie, do tej pory wszystkie obiekty budowaliśmy. W najbliższych miesiącach chcemy skupić się na sfinalizowaniu dotychczasowych projektów – powiedział naszej redakcji Robert Zarzecki, współwłaściciel Citronex.

Pełna treść obszernych wywiadów z przedstawicielami Citronex
jest dostępna na łamach wydania magazynu
STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE: kwiecień 2019
> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.08.2019
Aktualizacja: 08.08.2019