CSR i zrównoważony rozwój – czy warto w nie inwestować?

Udostępnij artykuł

Ponad trzy czwarte firm, które zainwestowały w CSR i zrównoważony rozwój, odniosło z tego korzyści finansowe. Aby poznać korzyści płynące z budowania odpowiedzialnego biznesu, warto wcześniej poszerzyć wiedzę. W 2022 na cykl darmowych warsztatów z CSR dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw zaprasza Grupa Profesja. Szczególnie mile widziani są przedstawiciele sektora stacji paliw i formatu convenience.

laptop online pixabay

Korzyści CSR

Jak wynika z badań, aż 77 proc. przedstawicieli firm wdrażających CSR twierdzi, że prowadzenie działalności gospodarczej zgodnie z koncepcją CSR przynosi korzyści finansowe. Co ciekawe, jedynie niewielka część z polskich przedsiębiorstw posiada opracowaną strategię CSR. Dla niektórych z nich jest to jedynie wzmocnienie wizerunki organizacji, dla innych sposób na pozyskanie klientów oraz przewagi konkurencyjnej.

CSR stacji paliw

Warto podkreślić, że prowadzenie działalności z myślą o otoczeniu i przyszłych pokoleniach nie jest zarezerwowane jedynie dla międzynarodowych koncernów! Sektor stacji paliw ulega transformacji, nie tylko pod względem alternatywnych paliw, więc warto być odpowiednio przygotowanym na zmiany i nowe wyzwania.

Zastanawiasz się jak w czasach zmiany zadbać o ludzi, środowisko i swój biznes? Skorzystaj z podpowiedzi:

  • Poszerz swoją wiedzą na temat budowania strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i odpowiedzialnego biznesu w oparciu o innowacje.
  • Weź udział w warsztatach organizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Grupą Profesja.
  • Przyjrzyj się kluczowym trendom społecznym, gospodarczym i politycznym w związku z wyzwaniami zrównoważonego rozwoju.
  • Odwiedź stronę projektu, poznaj szczegóły, wybierz termin i zapisz się: https://bit.ly/csrprofesja

Zdalne warsztaty

Warsztaty odbędą się w trybie Zoom Live z cenionymi, certyfikowanymi trenerami. W programie m.in. analityczne ćwiczenia grupowe w oparciu o case studies oraz gry symulacyjne. Spotkanie będzie dla uczestników okazją do wymiany doświadczeń.

Oprac. EK

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.02.2022
Aktualizacja: 01.02.2022