Członek zarządu Anwim: Finalizujemy kolejne umowy z nowymi partnerami

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS]
Grupa Anwim od lat stawia na prężny rozwój sieci stacji paliw MOYA i ostatni rok pokazał, że nawet w czasie kryzysu i niepewności na rynku, jesteśmy w stanie realizować założone cele. Po wybuchu wojny w Ukrainie wielu przedsiębiorców wahało się z podjęciem decyzji o nowych inwestycjach, co dotyczyło także rynku stacji paliw. Biorąc pod uwagę, że nasz model biznesowy w tym obszarze oparty jest w dużej części na franczyzie, liczyliśmy się z tym, że to może być ciężki rok pod względem podpisanych nowych umów. Mimo tego, osiągnęliśmy założony pułap otwarć kolejnych punktów i 2022 rok zamknęliśmy liczbą 401 stacji paliw MOYA w całej Polsce – 137 własnych i 264 franczyzowych – mówi członek zarządu Anwim Paweł Grzywaczewski.

Pawel Grzywaczewski Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

W tym roku, mimo wciąż trwającego konfliktu za naszą wschodnią granicą, rynek odczuwa większą stabilizację, a nastroje przedsiębiorców są bardziej optymistyczne. Finalizujemy kolejne umowy z nowymi partnerami, ale też przedłużamy współpracę z naszymi dotychczasowymi franczyzobiorcami. Rośnie nam także liczba tzw. multipartnerów, czyli właścicieli kilku stacji pod brandem MOYA. To wszystko nas bardzo cieszy, ale jak wiadomo, w tym biznesie nie ma przypadków. Na sukces pracujemy od wielu lat, a obrany przez nas model współpracy z franczyzobiorcami, polegający na partnerskim i elastycznym podejściu, jest z pewnością jednym ze stymulantów rozwoju sieci. Zamierzamy kontynuować dotychczasowe tempo rozwoju tak, aby do końca 2028 r. w sieci MOYA znajdowało się minimum 700 punktów.

Zielony filar nowej strategii

W czerwcu tego roku ogłosiliśmy nową strategię Grupy Anwim, w której obok wspomnianego już dalszego intensywnego rozwoju sieci MOYA, stawiamy na zieloną transformację. Ekologia i zrównoważony rozwój są nie od dziś w centrum naszych zainteresowań. Stawiamy na inicjatywy, które mają na celu ograniczenie naszego wpływu na środowisko, poprawę efektywności energetycznej oraz promowanie zielonych rozwiązań. Przyjęta strategia nadała tym dążeniom konkretne i realne kształty, a my zamierzamy by jednym z liderów transformacji energetycznej.
Jednym z głównych kierunków działań będzie stworzenie własnej, gęstej sieci punktów ładowania, zarówno na stacjach MOYA, jak i poza nimi. Naszym celem jest osiągnięcie udziału w rynku elektromobilności na poziomie zbliżonym do naszej obecnej pozycji na rynku paliw. Po drugie, cała energia używana w naszych ładowarkach MOYA będzie docelowo pochodziła wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, dlatego planujemy inwestycje w farmy fotowoltaiczne oraz wiatraki, które dostarczą czystą energię do naszej sieci ładowarek.
Założyliśmy, że do końca 2030 roku udostępnimy…

* Cały komentarz Pawła Grzywaczewskiego, członka zarządu Anwim S.A. do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 18.12.2023
Aktualizacja: 22.12.2023