Dotychczasowy prezes Grupy Lotos pokieruje PGNiG

Udostępnij artykuł
Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego na posiedzeniu w dniu 10 listopada 2020 r. podjęła decyzję o powołaniu z dniem 12 listopada 2020 r. Pawła Majewskiego na stanowisko prezesa zarządu PGNiG, na okres trwania VI kadencji zarządu spółki, kończącej się 10 stycznia 2023 r.

Przypomnijmy, że w okresie od 10 stycznia 2020 r. do 22 października 2020 r. funkcję prezesa PGNiG pełnił Jerzy Kwieciński, wcześniej wiceminister w rządzie Beaty Szydło i minister w rządzie Mateusza Morawieckiego. Podał się do dymisji w dniu 21 października 2020 r. W oficjalnym komunikacie PGNiG podano, że przyczyną rezygnacji były sprawy osobiste. W kuluarach jednak podaje się inne powody, takie jak konflikt z Danielem Obajtkiem, czy nawet premierem Mateuszem Morawieckim.

Decyzją rady nadzorczej PGNiG od 28 października 2020 r. do dnia nominacji nowego prezesa obowiązki te przejął Jarosław Wróbel, wieceprezes zarządu.

Paweł Jan Majewski funkcję prezesa PGNiG obejmie z dniem 12 listopada br., jednak w dniu publikacji komunikatu PGNiG (10.11.2020) Grupa Lotos nie upubliczniła informacji o rezygnacji Pawła Majewskiego ze stanowiska prezesa Grupy lub o wyznaczeniu p.o. prezesa GL, czy też rozpisaniu konkursu na to stanowisko.

[AKTUALIZACJA] Dopiero dzień później (11.11.2020 – także dzień po publikacji tego artykułu na stronie naszego portalu) Grupa Lotos opublikowała informację o rezygnacji z funkcji prezesa Pawła Jana Majewskiego, która została złożona w dniu 10.11.2020, ze skutkiem na koniec dnia 11.11.2020.

Jako powód rezygnacji Pan Paweł Jan Majewski wskazał powołanie go do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – czytamy w komunikacie Grupy Lotos opublikowanym w dniu 11.11.2020.

Jeszcze we wtorek 10.11.2020 redakcja Petrolnet zwróciła się z pytaniami do biura prasowego Grupy Lotos, kto i kiedy przejmie obowiązki prezesa zarządu spółki oraz kiedy zostanie opublikowane postępowania kwalifikacyjne na to stanowisko.

Wszelkie decyzje związane z uzupełnieniem wakatu na stanowisku podejmuje Rada Nadzorcza Grupy LOTOS S.A. Jeśli takie decyzje zapadną, to jako biuro prasowe niezwłocznie o tym poinformujemy opinię publiczną – brzmiała odesłana 11.11.2020 odpowiedź biura prasowego Grupy Lotos na pytania Petrolnet.

Przypomnijmy, że Paweł Jan Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos, wiceprezesa Zarządu Huty Stalowa Wola, członka zarządu w DO & CO Poland oraz prezesa zarządu Airport Cleaning Service. Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w Petrolot (obecnie Orlen Aviation), a także jako dyrektor pionu zarządzania marżą zmienną i produkcją w PGNiG Termika.

Członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Ponadto, zasiadał w radach nadzorczych m.in.: ZEM Łabędy, Jelcz oraz Lotniczy Catering Service.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 10.11.2020
Aktualizacja: 12.11.2020