Dwie stacje Lotosu już otwarte

Udostępnij artykuł
Z końcem sierpnia sieć stacji Lotos powiększyła się o nowy obiekt zlokalizowany w Osiecznej (województwo wielkopolskie). Natomiast na Śląsku, po ponad czterech miesiącach modernizacji, swoje podwoje na nowo otworzyła stacja SP354 w Sosnowcu. Ze względu na swoje położenie stację sieci Lotos w Sosnowcu przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Osieczna to niewielkie miasto w powiecie leszczyńskim znane z takich zabytków jak: zamek, kościół św. Trójcy, kościół protestancki, kościół i klasztor św. Walentego oraz wiatraki koźlaki. Osieczną znają też na pewno kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 432 z Leszna do Śremu, albo i dalej – do Środy Wielkopolskiej. Przy ul. Łoniewskiej 2, na południowych rogatkach miasta, 31 sierpnia uruchomiono stację nr P254 w segmencie premium. Kierowcy mogą na niej skorzystać z bogatej oferty sklepowej oraz gastronomicznej Cafe Punkt. To już 55. obiekt w województwie wielkopolskim.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY STACJI PALIW
> link do aktualnego numeru <

Z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów spotkała się uruchomiona 4 września, po gruntowej modernizacji, stacja premium SP354 w Sosnowcu. Obiekt jest zlokalizowany przy węźle, na którym droga krajowa nr 79 (będącą jednym z trzech traktów komunikacyjnych łączących Katowice i Kraków) przecina drogę ekspresową S1 (która docelowo skomunikuje katowickie lotnisko w Pyrzowicach ze Zwardoniem a dalej ze słowacką autostradą D3). Ze względu na swoje położenie stację przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych. Oprócz dużego parkingu wyposażono ją również w aż cztery stanowiska do tankowania TIR-ów. Na wszystkich podróżnych czeka też rozszerzona oferta gastronomiczna.

Aktualnie w sieci Lotos działa łącznie 487 stacji, z czego 305 to stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, a 182 to stacje franczyzowe ). Jednym z kluczowych parametrów strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Lotos realizowanej w latach 2017-2022 jest zwiększenie sieci Lotos do 550 stacji paliw.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 06.09.2018
Aktualizacja: 06.09.2018