Dyrektor Biura Jakości Sieci Stacji Paliw Orlen: Stale umacniamy swoją pozycję

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS]
W 2022 roku Orlen stanął przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, w tym dostaw paliw do Polski i innych krajów regionu, pomimo bezprecedensowej sytuacji wywołanej agresją Rosji na Ukrainę. Z zadania tego wywiązał się z sukcesem, do czego przyczyniła się budowa silnego koncernu multienergetycznego, sfinalizowana przez Orlen w ubiegłym roku – mówi Kamil Kobylański, dyrektor Biura Jakości Sieci Stacji Paliw Orlen.

Kamil Kobylanski Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT

Wzmocnienie pozycji firmy, jej większa siła zakupowa i stabilność finansowa umożliwiły skuteczną dywersyfikację źródeł pozyskania paliw gotowych jak również ropy naftowej do produkcji oleju napędowego i benzyny w rafineriach należących do koncernu. Mimo konieczności zapewnienia dostaw paliw z innych, dalszych kierunków oraz wysokiego kursu dolara, udało się utrzymać ceny detaliczne na stacjach Orlen na względnie stabilnym poziomie, przy czym niezmiennie ceny te należą do jednych z najniższych w Europie.
Trudna sytuacja geopolityczna nie zahamowała tempa rozwoju sieci stacji paliwowych Orlen. W roku 2022 koncern przejął stacje na Węgrzech i Słowacji, rozwinął sieć sprzedaży w Polsce, a z końcem 2023 roku przejmie 266 stacje w Austrii. Finalizacja tej ostatniej transakcji spowoduje, że Orlen będzie dysponował siecią ponad 3400 stacji paliw, z czego ok. 44 proc. zagranicą. Oznacza to, że koncern będzie o krok od realizacji strategicznego celu zbudowania sieci 3500 punktów sprzedaży paliw do 2030 roku.
Rozwój Orlenu to nie tylko wzrost sprzedaży paliw ropopochodnych, ale także realizacja ambitnych celów związanych z paliwami alternatywnymi, tj. elektromobilnością i wodorem. Nie mamy wątpliwości, że paliwa nisko- i zeroemisyjne są przyszłością, na którą będziemy gotowi. Do końca 2030 r. chcemy oferować możliwość ładowania pojazdów elektrycznych w 10 tys. punktach. W tym czasie pod marką Orlen będzie fukcjonować 100 ogólnodostępnych stacji tankowania wodoru. Pierwsze dwie takie stacje działają już w Czechach, do końca tego roku uruchomimy je również w Polsce.
Kluczem do stabilnego rozwoju jest dywersyfikacja produktów przy jednoczesnej ekspansji na rynki sąsiednie. Ten kierunek został doceniony także przez….

* Cały komentarz Kamila Kobylańskiego, dyrektora Biura Jakości Sieci Stacji Paliw Orlen do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna. Kliknij poniżej.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 21.11.2023
Aktualizacja: 21.11.2023