Dyrektor biznesu pozapaliwowego w Shell Polska: Rynek convenience nabiera rozpędu

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] Na stacjach Shell pragniemy utrzymać dotychczasowy poziom jakości produktów i usług – mówi Marcin Jaczyński, dyrektor biznesu pozapaliwowego w Shell Polska.

Marcin Jaczynski Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT

Trend modern convenience na dobre zagościł na polskim rynku i nie zamierza z niego zniknąć. Co więcej, dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych i ciekawszych rozwiązań w branży retail nabiera on dalszego rozpędu. Na stacjach Shell pragniemy utrzymać dotychczasowy poziom jakości produktów i usług, dlatego nasi klienci niezmiennie mogą odwiedzać nasz kawiarniano-gastronomiczny koncept Shell Café, gdzie czekać na nich będzie aromatyczna kawa, świeżo przygotowane śniadanie czy lunch.
Przy wyborze dostawców spożywczych kierujemy się ich doświadczeniem w branży i odpowiednimi certyfikatami gwarantującymi najwyższy poziom bezpieczeństwa żywności. Stawiamy na produkty z tzw. „czystą etykietą”, zapewniającą jakość składników. Podstawą są dla nas branżowe certyfikaty IFS i BRC, które świadczą o najwyższych standardach producentów i dostawców żywności. Warto również podkreślić, że większość firm, z którymi współpracujemy, to krajowi dostawcy.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2023
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT okladka


Zyskującym na popularności trendem wśród konsumentów jest wybór produktów wegańskich oraz wegetariańskich. W Polsce zapotrzebowanie na produkty alternatywne i ekologiczne wciąż rośnie, lecz liczba ich producentów i dostawców jest nadal dość ograniczona pod względem atrakcyjności oferty, a także polityki dotyczącej ograniczenia plastiku oraz emisji CO2 wytwarzanego przy produkcji. Te ostatnie kryteria są dla nas wyjątkowo ważne. Widzimy, że konsumenci cenią produkty ekologiczne, dlatego w naszym koncepcie gastronomicznym Shell Café ziarna kawy mają certyfikat kontroli pochodzenia produktu Rainforest Allaince, a papierowe opakowania – certyfikat FSC świadczący o etycznym pozyskiwaniu drewna.
Stale obserwujemy zmieniający się rynek – pojawiające się na nim najnowsze trendy, a także nawyki oraz potrzeby konsumenckie. Obecnie dzięki naszej współpracy z marką Pointpack nasi klienci mogą odebrać paczki na ponad 360 stacjach, a w 153 lokalizacjach pojawiły się paczkomaty InPost. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje współprac z dostawcami i partnerami. Na 12 stacjach, głównie trasowych nasz najemca Break & Wash oferuje usługę samodzielnego prania i suszenia ubrań. Jest to niezwykle wygodne i przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla kierowców pokonujących długie trasy samochodem.
Jako Shell stawiamy na innowacje i chętnie współpracujemy z dostawcami, którzy wspierają rozwój cyfryzacji. Usługę On Demand Delivery (dostawa na żądanie) mamy już wdrożoną na ponad 20 rynkach. Globalnie współpracujemy z większością dużych operatorów m.in. Uber Eats, Just Eat Takeaway, Delivery Hero czy Wolt. W Polsce jest to Uber Eats, z którego usług klienci korzystają w 8 głównych miastach Polski (Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu). Nasze sklepy są idealnie dostosowane do działania w ramach usługi dostaw, a dzięki parkingom kurierzy łatwo i bezpiecznie mogą odebrać zamówienie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.04.2023
Aktualizacja: 19.04.2023