Dyrektor ds. operacyjnych sieci Avia: Utrzymać intensywne tempo rozwoju

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS]
Sieć stacji paliw Avia, zarządzana przez Grupę Unimot, liczy obecnie ponad 125 obiektów, z czego ponad 65 proc. stanowią stacje franczyzowe, i cały czas sukcesywnie się rozwija – mówi Mariusz Pyśk, dyrektor ds. operacyjnych sieci Avia, Grupa Unimot.

Mariusz Pysk Liderzy Rynku Dostawcy dla Stacji Paliw RAPORT

Ostatni rok to okres kontynuacji intensywnych prac nad włączaniem do sieci stacji paliw Avia kolejnych obiektów oraz dostosowywania ich, z wielką starannością, pod względem designu i ergonomii do najwyższych standardów reprezentowanych przez markę. W lipcu 2023 r. Grupa Unimot przekroczyła liczbę 120 stacji paliw Avia w Polsce. Od początku roku sieć stacji Avia w kraju powiększyła się o ponad 20 obiektów. Mimo wciąż trwającej rosyjskiej inwazji na niepodległą Ukrainę, która niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla globalnej, ale także polskiej gospodarki, Grupie Unimot udało się utrzymać intensywne tempo rozwoju sieci stacji Avia. Przyrost liczby stacji był możliwy za sprawą konkurencyjności marki Avia w Polsce, ale również bacznego śledzenia bieżących zmian i umiejętnego reagowania na nie, a zatem elastyczności.

W rozwoju sieci detalicznej niezmiennie na szczycie priorytetów Grupy Unimot jest dostosowywanie wprowadzanych rozwiązań do potrzeb klientów. Jednym z działań wpisujących się w ten cel, jest kontynuacja współpracy z siecią Spar. Sklepy Spar Express działają już na ponad 40 stacjach sieci Avia, czyli na wszystkich stacjach własnych. Partnerstwo marek Avia i Spar odpowiada tym samym na deklarowaną przez klientów potrzebę korzystania z coraz bardziej rozbudowanej oferty sklepowej dostępnej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozytywne efekty takiej współpracy odnotowało już kilka europejskich krajów, w tym ściśle związana z korzeniami marki, Szwajcaria. Dotychczasowa współpraca marek na polskim rynku także spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów, którzy chętnie korzystają z oferty sklepowej SPAR Express. Wdrożenie formatu SPAR zaowocowało znaczącym wzrostem sprzedaży. Utwierdza to Grupę Unimot w przekonaniu, że…

* Cały komentarz Mariusza Pyśka, dyrektora ds. operacyjnych sieci Avia, Grupa Unimot do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 28.11.2023
Aktualizacja: 28.11.2023