Dyrektor generalny Intermarché: Przed nami kolejne trudne negocjacje kontraktów

Udostępnij artykuł

[TYLKO U NAS – RAPORT 2023] Jesteśmy jedyną siecią stacji przy sklepach wielkopowierzchniowych, która rozwija się organicznie. Jesteśmy liderem segmentu przymarketowych stacji paliw i konsekwentnie chcemy tę pozycję utrzymać – mówi Tomasz Waligórski, dyrektor generalny Intermarché.

Tomasz Waligórski Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT

Jak rozwijała się Państwa firma i sieć detaliczna przy uwzględnieniu sytuacji gospodarczej, wysokiej inflacji, czy zmian kierunku dostaw?

W roku 2022 uruchomiliśmy 5 nowych obiektów i generalnie jesteśmy jedyną siecią stacji przy sklepach wielkopowierzchniowych, która rozwija się organicznie. Jesteśmy liderem segmentu przymarketowych stacji paliw i konsekwentnie chcemy tę pozycję utrzymać. Musimy jednak pamiętać, że Grupa Muszkieterów to zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje własne przedsiębiorstwa i zawsze realnie patrzą na wskaźniki ekonomiczne. Niestabilność w przestrzeni inflacji i wzrostu stóp procentowych zdecydowanie wyhamowało część naszych przyszłych inwestycji, ale nie zmienia to faktu, że cały czas stawiamy na rozwój, a tym samym otwarcia nowych obiektów.

Jakie perspektywy widzą Państwo dla Was oraz rynku na najbliższe miesiące?

Przed nami kolejne trudne negocjacje kontraktów paliwowych. Myślimy też o kolejnych, dla nas w tej chwili największych wyzwaniach takich jak logistyka i magazynowanie. Z drugiej strony musimy czuwać nad rentownością tego biznesu i reagować w momentach, kiedy sytuacja tego wymaga.

* Cały komentarz Tomasza Waligórskiego, dyrektora generalnego Intermarché do przeczytania w najnowszym Raporcie 2023 – Stacje Paliw – Sprzedaż Detaliczna.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 13.11.2023
Aktualizacja: 13.11.2023