E-bilety autostradowe dostępne w aplikacjach i na wybranych stacjach Orlen

Udostępnij artykuł
W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach Orlen Pay i mFlota, a wkrótce także w aplikacji Orlen Vitay. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach Orlen.

e-Toll, czyli nowy system poboru opłat na autostradach został wprowadzony na początku października. Do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe. Od 1 grudnia br. będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-Toll, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet.

PKN Orlen jest parterem systemu e-Toll. Sprzedaż biletów autostradowych na stacjach koncernu została przygotowana przez Ministerstwo Finansów z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad.

PKN Orlen podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach Orlen, na których będą dostępne e-bilety, zostały uruchomione dodatkowe kasy i ponad 70 Mobilnych Kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-Toll.

Od 1 grudnia br. e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach, znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady. Lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy znajduje się na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje

Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana.

Klienci programów Flota/Open Drive mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej. Karta Flota umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-Toll i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.

W związku z uruchomieniem nowego systemu z płatnych odcinków autostrad znikną bramki i szlabany.

System e-Toll działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej.

Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie: etoll.gov.pl.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 01.12.2021
Aktualizacja: 01.12.2021