Ekoen otworzy 100 stacji ładowania z zapleczem gastronomicznym

Udostępnij artykuł
[PREMIERA U NAS] Nie zwalniamy tempa, a wręcz odwrotnie – przyspieszamy rozwój naszych projektów i produktów. Dopiero ogłosiliśmy prace nad „NeU”. Teraz z dumą mogę dzisiaj ogłosić, że otworzymy 100 stacji Ekoen do 2026 roku – poinformował społeczność biznesowego portalu LinkedIn Bartosz Kubik, prezes zarządu firmy Ekoen. Portal Petrolnet.pl jako pierwsze z mediów branżowych i biznesowych informuje o sprawie.

Pierwsza stacja ładowania marki Ekoen została otwarta 6 lutego 2020 roku. Nie chodzi tu o pojedynczy słupek, ale cały kompleks wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pod zadaszoną wiatą umiejscowiono 5 stanowisk ładowania. Natomiast w bezpośrednim jej sąsiedztwie powstał pawilon handlowy. Wewnątrz autorski koncept Ekocafe oferujący przekąski oraz kawę, ponadto strefa relaksu dla kierowców. Płatności gotówką lub kartą, bez aplikacji, kart, logowania itp. Całość dostępna dla klientów 24/7.

– Rok temu otwierając naszą pierwszą stację Ekoen w Zielonej Górze, chcieliśmy przede wszystkim pokazać i przetestować rozwiązanie, które zmieni podejście do elektromobilności, a w centralnym punkcie umieścić użytkownika samochodu elektrycznego. Zmiana pojazdu na bardziej przyjazny dla środowiska musi się wiązać z komfortem jego użytkowania. Dzisiaj już wiemy, że to był bardzo dobry krok. Rok temu zielonogórski Ekoen był eksperymentem, pierwszą taką stacją w Europie. Jego użytkownicy utwierdzili nas w przekonaniu, że tego typu stacja to właściwe rozwiązanie, które daje komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodu elektrycznego, dlatego podjąłem decyzję o rozpoczęciu dynamicznego rozwoju naszej sieci właśnie teraz – zapowiada Bartosz Kubik.

Bartosz Kubik, prezes Ekoen

W opinii prezesa firmy Ekoen zadaniem marki jest zrewolucjonizowanie rynku usług ładowania dzięki wzbogacenia ich o usługi dodatkowe, znane z klasycznych stacji paliw. Dostęp do 5 stanowisk ładowania o różnych mocach oraz różnych złączach, pozwalających na doładowanie auta w 30 minut ma zapewnić możliwie najszybszy standard obsługi w myśl hasła: „Ładujesz, płacisz, odjeżdżasz”.

– W nowych lokalizacjach będą dostępne punkty ładowania o mocy 350 kW, które zapewniają naładowanie pojazdu nawet w 15 minut. Partnerem technologicznym Ekoen jest Ekoenergetyka – Polska, która będzie dostarczała najnowsze systemy szybkiego i ultra-szybkiego ładowania. Na wybranych EKOENach planujemy wdrażać takie nowości jak stacje o mocach 750 kW i 1500 kW (w ramach „NeU” – Network of Ultrachargers). Będą przeznaczone głównie dla segmentu pojazdów ciężarowych, a w przyszłości również osobowych. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Ekoenergetyką, Ekoen będzie opierał się zawsze o najnowsze rozwiązania technologiczne – prognozuje Bartosz Kubik.

Twórca marki Ekoen argumentuje, że rynek elektryków w najbliższej przyszłości będzie rozwijał się dynamicznie. Przywołuje firmowe dane, z których wynika, że w 2020 roku stacja Ekoen w Zielonej Górze obsłużyła 10 tysięcy pojazdów. Z kalkulacji wynika więc, że 100 stacji Ekoen byłoby w stanie obsłużyć rocznie nawet do 9 mln aut elektrycznych.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.04.2021
Aktualizacja: 14.04.2021