Ekoenergetyka współpracuje z Orlenem

Udostępnij artykuł

Ekoenergetyka-Service kontynuuje współpracę z Orlen Centrum Serwisowe nad rozwojem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w kraju i za granicą. Na polskich stacjach Orlen działa już 129 stacji ładowania dostarczonych przez Ekoenergetykę. Stanowi to ważny krok w ambitnych planach w obszarze elektromobilności dla obu firm. Orlen planuje stworzenie międzynarodowej sieci HUB-ów ładowania, poprzez budowę 10 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku.

Centrum Wsparcia Monitoringu Ekoenergetyka

Wspólna realizacja projektów przez Ekoenegetykę i Orlen ma na celu rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i za granicą. Już teraz na stacjach Orlen w Polsce działa blisko 130 stacji szybkiego ładowania wyprodukowanych i dostarczonych przez Ekoenergetykę, co stanowi ponad 80% udziału w całej sieci ładowania grupy Orlen. W Niemczech polska spółka technologiczna dostarczyła już 55 stacji. Orlen wytycza ambitne cele na polu elektromobilności, a projektów stale przybywa. Koncern planuje wdrożyć międzynarodową strategię elektromobilności, dążąc do pozycji lidera w tej branży nie tylko w Polsce i w Czechach, ale także w Niemczech i innych europejskich krajach. Realizacja strategii obejmie stworzenie międzynarodowej sieci HUB-ów ładowania wzdłuż tras TEN-T, co oznacza budowę aż 10 tysięcy punktów ładowania do 2030 roku.

Stacja 175kW już działa

Ekoenergetyka-Polska dostarczyła już pierwszą, ultraszybką stację ładowania, z której można korzystać przy autostradzie A1 na stacji MOP Machnacz Południe. Stacja ładująca, o imponującej mocy 175 kW, stanowi przełom w dostępie do ładowania dla pojazdów elektrycznych. Dzięki niej kierowcy mogą naładować baterię swojego pojazdu – o pojemności powyżej 70 kWh – od 10 do 80 procent w zaledwie 20 minut.

Ta współpraca to znakomity przykład synergii między dwoma liderami branży. Dzięki wspólnym projektom będziemy w stanie dostarczyć jeszcze więcej stacji ładowania dla klientów stacji Orlen w Polsce, Czechach i Słowacji. To ogromny krok w stronę rozwoju niskoemisyjnych środków transportu w naszym kraju – mówi Krzysztof Sitko, dyrektor operacyjny Ekoenergetyka Serwis.

RAPORT 2023 – STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacje Paliw Sprzedaz Detaliczna RAPORT okladka RM

Całodobowe wsparcie

Stacje ładowania, dostarczane przez Ekoenergetykę podłączone są do sieci. Dzięki całodobowemu wsparciu z zaawansowanego centrum zdalnego monitoringu Ekoenergetyki-Service, blisko 60% zgłoszeń dotyczących nieprzewidzianych zdarzeń, obsługiwanych jest z centrum serwisowego w sposób zdalny. Przełomowe dla branży zaawansowane technologie są kluczowym elementem nowoczesnego podejścia serwisowego. Pozwalają na zdalne wykrywanie błędów, co nie tylko znacząco skraca czas reakcji na zgłoszenie, ale także wpływa korzystnie na efektywność działań serwisowych i co istotne na zadowolenie klientów.

stacja ladowania orlen ekoenergetyka

Co istotne, dzięki dobrze rozwiniętej sieci serwisowej Orlen Centrum Serwisowe wszelkie prace, wymagające natychmiastowego działania bezpośrednio przy stacjach ładowania mogą być zrealizowane w każdym miejscu Polski.

Rozwijająca się współpraca to krok naprzód w naszych usługach serwisowych. Połączenie naszych doświadczeń i ekspertyzy dostarczanej przez Ekoenergetykę otwiera nowe możliwości w obszarze elektromobilności, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju i z wartościami firmy – mówi Sławomir Batko, prezes zarządu Orlen Centrum Serwisowe.

Dalszy rozwój

Poziom polskiej edukacji w dziedzinie e-mobilności rośnie z każdym rokiem, a zarówno użytkownicy jak i przemysł, dostrzegają potrzebę intensywnej pracy nad dalszym jej rozwojem. Ekoenergetyka postawiła na rozwijanie tej dziedziny poprzez otwarcie nowoczesnego centrum szkoleniowego – Ekoenergetyka Training Center. Dzięki temu jest w stanie dostarczać kompleksowe szkolenia i edukację z zakresu e-mobilności, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów w tej branży. Ekoenergetyka rozwija działalność poprzez partnerską współpracę, szczególnie w zakresie rozwoju sieci serwisowej w Polsce i Europie.

Ekoenergetyka-Service to ludzie z pasją. Nasze zobowiązanie i odpowiedzialność za zapewnienie technicznego wsparcia i gwarancji pracy ładowarek dostarczonych przez Ekoenergetyka traktujemy jako misję. Zależy nam na partnerach, którzy posiadają rozwinięte zasoby techniczne, aby zapewnić skuteczną obsługę i naprawy – dodaje Krzysztof Sitko.

Dzięki kontynuowanej edukacji i wykorzystaniu technologicznej przewagi, obie spółki wspólnie kształtują przyszłość mobilności, która będzie zarówno ekologicznie odpowiedzialna, jak i komfortowa dla wszystkich.

źródło: Ekoenergetyka

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 20.10.2023
Aktualizacja: 20.10.2023