Ekologiczne karty paliwowe w sieci Moya

Udostępnij artykuł

Anwim, operator sieci stacji paliw Moya oraz programu flotowego Moya firma wprowadził ekologiczne karty paliwowe. Karty wykonane są z materiału pochodzącego w 95 proc. z recyklingu. To jednak nie wszystko – dodatek, który został użyty do produkcji kart przyśpiesza ich biodegradację. Ekologiczne karty Moya firma – w nowym designie – już wkrótce trafią do użytkowników programu Moya firma.

MOYA firma eko karty

Anwim już od ponad dziesięciu lat z sukcesami rozwija program flotowy dla klientów biznesowych – Moya firma. Najważniejszym jego zadaniem jest umożliwienie użytkownikom optymalizacji kosztów poprzez atrakcyjne rabaty na paliwa oraz uproszczenie procesu rozliczania tankowania poprzez wystawianie zbiorczych faktur. Stosowanie kart Moya firma zapewnia ponadto pełną kontrolę nad dokonanymi tankowaniami. Ponieważ oczekiwania klientów w zakresie oferowanych na stacjach usług rosną, jednym z dodatkowych rozwiązań w ramach kart paliwowych Moya firma jest aplikacja mobilna, która umożliwia rozliczanie transakcji bez konieczności użycia fizycznej karty.

Klienci programu Moya firma z powodów ekologicznych zachęcani są do rezygnacji z fizycznych kart paliwowych na rzecz wirtualnych, które dostępne są w ramach aplikacji mobilnej Moya firma, natomiast dla grupy klientów, którzy preferują tradycyjne metody płatności, Anwim przygotował specjalne ekologiczne karty. Zostały one wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu. Ponadto dodatek, który został użyty w produkcji tego materiału, przyspiesza ich biodegradację.

Przeciętnie dorosły Polak używa równolegle nawet kilku kart płatniczych. W całym kraju jest ich ok. 44 mln. Co więcej, mamy do czynienia jeszcze z innymi materiałami tego typu, jak np. karty klienta, lojalnościowe czy właśnie paliwowe. Prędzej czy później wszystkie te materiały zostają przekazane do utylizacji, co stanowi niebagatelne wyzwanie dla naszej planety. Dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie kart ekologicznych, które z jednej strony powstają z materiałów z recyklingu, a z drugiej ulegają biodegradacji.
– wyjaśnia Andrzej Kisała, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwim.

Proces biodegradacji materiału, z którego zostały wyprodukowane karty, zachodzi w środowiskach bogatych w mikroby, takich jak biologicznie aktywne składowiska odpadów. Materiał przyciąga mikroby do produktu, pozwalając im kolonizować swoją powierzchnię. Gdy bakterie założą kolonię, wydzielają kwasy rozkładające łańcuch polimeru. Drobnoustroje wykorzystują szkielet węglowy łańcucha polimerowego jako źródło energii i traktują tworzywo jako pożywienie.

Karty wykonane z materiału ekologicznego nie różnią się wyglądem od tych wyprodukowanych ze standardowego tworzywa PVC. Mają też odpowiednią trwałość pozwalającą na użytkowanie przez cały okres ich ważności.

Źródło: Anwim / Moya

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 28.09.2022
Aktualizacja: 28.09.2022