Ekopol ze wzrostem przychodów

Udostępnij artykuł

Ekopol Górnośląski Holding, dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, opublikował wyniki za IV kwartał 2022 r. Spółka odnotowała przychody w wysokości 83,7 mln zł, co oznaczało wzrost na poziomie blisko 27%. rdr., a EBITDA wyniosła 156 tys. zł. Ekopol zanotował stratę netto w wysokości 250 tys. zł, co było wynikiem lepszym o 130 tys. zł w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r.

Tankowanie paliwa dystrybutor

Ekopol ze wzrostem przychodów

W minionym kwartale Ekopol wypracował 83,7 mln zł przychodów, co w porównaniu z 67,8 mln zł w analogicznym okresie 2021 r. daje dynamikę wzrostu na poziomie 27%. Wzrost odnotował również wskaźnik EBITDA, który wyniósł 156 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej miał wartość -184 tys. zł. W IV kwartale 2022 r. Spółka odnotowała stratę netto w wysokości 250 tys. zł, co było spowodowane m.in. kosztami poniesionymi podczas finalizacji prac związanych z przygotowaniem dwóch nowych jednostek organizacyjnych, odpowiedzialnych za wdrożenie dystrybucji wodoru oraz wykorzystanie fotowoltaiki do usług komunalnych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

IV kwartał 2022 r. był trudnym okresem zarówno pod względem ciągłych zawirowań na rynku paliwowym, jak i niekorzystnej sytuacji w segmencie przetwórstwa blach cienkich. Zostało wstrzymanych wiele inwestycji i realizacji, co skutkowało spadkiem zainteresowania naszymi wyrobami. Cieszymy się jednak, że ze względu na naszą ugruntowaną pozycję na rynku i wieloletnie doświadczenie nie mamy problemów z zakupem paliwa i dostarczaniem go naszym klientom. Cieszymy się również, że stale rośnie zainteresowanie naszą autorską technologią Mikrostacje.pl – stanowi ona ponad połowę przychodów generowanych przez Spółkę oraz jest stale unowocześniana
i dopracowywana – komentuje Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopol Górnośląski Holding SA.

Ekopol pod koniec 2022 r. poinformował o zakończeniu prac nad budową wyodrębnionego w jego strukturze organizacyjnej Biura Badań i Rozwoju. Celem nowej jednostki będzie poszukiwanie, projektowanie i opracowanie nowej usługi zarządzania dystrybucją i eksploatacją wodoru w ramach technologii Mikrostacje.pl dla dużego i dalekiego transportu drogowego oraz kolejowego. Technologia Mikrostacje.pl odpowiadała za blisko 55%. całości przychodów firmy.

źródło: Ekopol Górnośląski Holding SA

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.02.2023
Aktualizacja: 10.02.2023