Ekspert o sytuacji sektora naftowego w dobie epidemii koronawirusa

Udostępnij artykuł
– Przemysł naftowy stoi w obliczu bezprecedensowego spadku popytu w wyniku globalnych działań przeciwko COVID-19 – komentuje Arij van Berkel, dyrektor w firmie badawczej Lux Research.

– Mimo że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby właściwie ocenić skutki, wczesne sygnały ze strony handlowców sugerują spadek popytu o 20 proc. Jedyny inny przypadek spadku popytu miał miejsce w 1980 r., podczas recesji po drugim kryzysie naftowym. Było to “tylko” łagodne wgniecenie o 5 proc. w porównaniu z obecnymi wydarzeniami. W pewnym sensie, obecny spadek popytu jest podglądem prognoz popytu na rok 2030 i kolejne lata. Na przykład Barclays przewiduje globalny szczyt popytu na ropę w latach 2030-2035, a następnie jego stałą redukcję. Powinniśmy obserwować, jak koncerny naftowe reagują, ponieważ ujawni to podatność na spadek popytu i stale niskie ceny – informuje Arij van Berkel.

Lux Research jest dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań badawczych i doradczych, pomagającym klientom rozwijać się poprzez innowacje technologiczne. Lux łączy wiedzę techniczną i spostrzeżenia biznesowe z zastrzeżoną platformą analityczną, wykorzystując zaawansowaną analitykę i naukę o danych do stworzenia prawdziwych wiodących wskaźników. Dzięki wysokiej jakości danych pochodzących z badań pierwotnych, analiz opartych na faktach i opiniach, które stanowią wyzwanie dla tradycyjnego myślenia, klienci Lux mają możliwość podejmowania bardziej świadomych decyzji.

Liderzy Rynku – Dostawcy dla Stacji Paliw – RAPORT 2020!
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 25.03.2020
Aktualizacja: 25.03.2020