Emperia: Kontrakt z Orlenem na 220 mln zł

Udostępnij artykuł

– Rozmowy trwały kilka miesięcy. Decyzja Zarządu Orlenu jest ich efektem. Cieszę się, że będziemy mieli okazję współpracować. PKN Orlen wymaga najwyższych standardów obsługi, a Tradis chce być liderem kosztowym i jakościowym dystrybucji w Polsce – mówi Jarosław Wawerski, prezes zarządu Tradisu.

– Umowa jest zwieńczeniem starań dystrybucyjnej części Emperii, o możliwość obsługiwania ogólnopolskich podmiotów. Po dwuletnim procesie integracji spółek dystrybucyjnych, wdrożeniu jednolitego systemu informatycznego i operacyjnego oraz ujednoliceniu standardów obsługi, jest to nareszcie możliwe – poinformowała Emperia.

Jak podaje spółka, umowa z PKN Orlen to pierwszy przykład wykorzystania skali Tradisu do współpracy z tak dużymi podmiotami, działającymi na terenie całego kraju. Ogromne znaczenie ma także nowoczesny system elektronicznych zamówień, który Tradis wykorzystuje już od kilku lat oraz doświadczenie spółki w obsłudze serwisowej, z dowozem do klienta. Obecnie stanowi ona 80 proc. działalności dystrybucyjnej Emperii.

Tradis będzie obsługiwał sieć ponad 1400 stacji benzynowych PKN Orlen poprzez 8 nowoczesnych Centrów Dystrybucji, zlokalizowanych w Stargardzie Szczecińskim, Poznaniu, Wrocławiu, Będzinie, Białymstoku, Lublinie, Błoniu i Gdańsku.

Sieci stacji benzynowych to grupa klientów, do których obsługi Tradis przygotowywał się przez ostatnie lata. Trwają rozmowy z kolejnymi podmiotami z tego sektora zainteresowanymi współpracą.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno – chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding S.A. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju.

Emperia prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 000 polskich sklepów.

Handel detaliczny w Grupie Handlowej Emperia skupia sieci supermarketów, o różnorodnych formatach, prowadzące placówki marek Lewiatan, Groszek, Euro-Sklep, Milea, Społem Tychy, Stokrotka i Delima. Poprzez spółkę Partnerski Serwis Detaliczny Emperia współpracuje z 51 spółdzielniami spożywców. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już 3 880 polskich sklepów.

Grupa Handlowa Emperia w całym kraju zatrudnia niemal 13 tysięcy osób. W tym roku świętuje jubileusz 20-lecia powstania.
 

Opublikowano: 23.04.2010
Aktualizacja: 23.04.2010