Eurocash: Spadek przychodów ze stacji

Udostępnij artykuł

27 sierpnia spółka opublikuje swoje wyniki za II kw. br.
– Oczekujemy 33,5 mln zł zysku netto (+23,1 proc. r/r) pod wpływem wzrostu marży EBITDA korzystniejsza struktura sprzedaży) i oszczędności podatkowych. Nasz prognoza jest w prawie zgodna z konsensusem na poziomie 34,4 mln zł – mówi Kamil Szlaga, analityk KBC Securities. – Prognozujemy sprzedaż w II kw. br. na 1 756,0 mln zł (+2,5 proc. r/r), pod wpływem szybszego dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w Cash &Carry i w Delikatesach Centrum, płaskiego wyniku sprzedaży w KDWT i wysokiego spadku przychodów w McLane.

Oczekujemy gorszej dynamiki sprzedaży kwartał-do-kwartału, głównie ze względu na niesprzyjające wydarzenia na polskim rynku (powódź w maju). Oczekujemy, że najbardziej w wyniku powodzi ucierpiały Delikatesy Centrum (kilka sklepów zalanych, utrudnienia logistyczne).

Oczekujemy, że, podobnie jak w poprzednich kwartałach, McLane pokaże w II kw. br. około 40 proc. spadek przychodów pod wpływem restrukturyzacji oraz wygaśnięcia kontraktu z PKN.

Reasumując, zakładamy, że udział w przychodach Cash &Carry i Delikatesów Centrum wzrośnie do 60 proc. w II kw. br. (52 proc. w II kw. 2009).

Nasza prognoza przychodów za II kw. br. jest prawie zgodna z konsensusem na poziomie 1 777,6 mln zł.

Zysk operacyjny w II kw. br. prognozujemy na 39,2 mln zł (+12,5 proc. r/r) w efekcie poprawy struktury sprzedaży, co odbiło się korzystnie na marży EBITDA, która powinna w II kwartale osiągnąć 3,0 proc. (+25 pb r/r).

Nasza prognoza zysku operacyjnego jest o 5 proc. niższa niż konsensus na poziomie 41,3 mln zł. Oczekujemy w II kwartale 2010 roku oszczędności podatkowych, podobnie jak w poprzednim kwartale) rzędu 2,5 mln zł pod wpływem optymalizacji podatku- twierdzi analityk KBC Securities.

Opublikowano: 25.08.2010
Aktualizacja: 25.08.2010