Ewa Gawryś-Osińska nową przewodniczącą POGP

Udostępnij artykuł

Podczas zebrania plenarnego Polskiej Organizacji Gazu Płynnego w dniu 3 listopada 2022 r. wybrano nową przewodniczącą POGP. Została nią Ewa Gawryś-Osińska, prezes Gaspol. Po raz pierwszy w historii organizacji funkcję tę objęła kobieta – zastępując dotychczasowego przewodniczącego, którym był Sylwester Śmigiel.

Ewa Gawrys Osinska

Sylwester Śmigiel

Jak wynika z informacji udostępnionych przez POGP przez 22 lata, w trakcie 3 kadencji, pracami prezydium organizacji kierował Sylwester Śmigiel. Od 2000 był prezesem firmy Gaspol oraz pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy. Z branżą LPG związany jest od 1994 roku, kiedy rozpoczął pracę w spółce SHV w Holandii. W związku z przyjęciem przez Sylwestera Śmigla funkcji Dyrektora Generalnego SHV Gas Supply&Risk Management w Paryżu na zajmowanym dotychczas stanowisku zastąpiła go Ewa Gawryś-Osińska. Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Gaspolu nastąpiła 1 czerwca 2022 roku.

Ewa Gawryś-Osińska

Jest związana z Gaspolem od 1998 roku. Przeszła ścieżkę kariery zawodowej od analityka finansowego, poprzez różne szczeble w działach finansów i sprzedaży. W 2014 roku weszła do ścisłego kierownictwa firmy obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży gazu luzem, a następnie dyrektora sprzedaży i marketingu. W 2019 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Generalnego Primagaz Scandinavia. Ewa Gawryś-Osińska jest pierwszą w historii Gaspolu kobietą na stanowisku Dyrektora Generalnego i Prezesa. Jest również pierwszą kobietą, która jako przewodnicząca kieruje pracą Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

O organizacji

Polska Organizacja Gazu Płynnego jest organizacją zrzeszającą pracodawców zajmujących się zakupem, rozlewem, dystrybucją gazu płynnego oraz produkcją i obrotem urządzeniami służącymi do jego zastosowań, której podstawowym celem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków oraz branży wobec organów władzy i administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego, związków zawodowych pracowników oraz innych organizacji.

Źródło: POGP / Gaspol

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa Bogdan Kucharski wrzesien pazdziernik

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.11.2022
Aktualizacja: 10.11.2022