First Data obsługuje cash back na stacjach Orlen

Udostępnij artykuł

First Data Polska, właściciel marki POLCARD, z dużą satysfakcją rozwija nie tylko sieć akceptacji kart płatniczych, ale również uruchamia coraz szerzej usługi towarzyszące, które ułatwiają życie zarówno posiadaczom kart płatniczych, jak i punktom handlowo-usługowym. Po kilku miesiącach pilota usługi Cashback, która umożliwia wypłatę gotówki przy okazji transakcji zakupu, wszystkie stacje własne największego polskiego koncernu paliwowego PKN Orlen rozpoczęły świadczenie tej usługi.

– Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że nasz partner PKN Orlen podjął decyzję o masowym uruchomieniu usługi w okresie wakacyjnym, kiedy zapotrzebowanie klientów na drobne kwoty w gotówce znacząco rośnie. PKN Orlen ze swoją ogromną siecią sprzedaży, zlokalizowaną w całej Polsce w łatwo dostępnych miejscach jest doskonałym sprzymierzeńcem w rozwijaniu tej nowej usługi – powiedział Janusz Diemko, Prezes Zarządu First Data Polska S.A.

Nowa usługa dostępna jest na ponad 1330 stacjach. Usługa dostępna jest zarówno na stacjach działających pod szyldem Orlenu jak i w brandzie Bliska.

Usługa Cashback pozwala na wypłatę do 200 złotych na karty MasterCard i VISA, przy okazji dokonywania zakupów. Dostępna jest dla coraz większej grupy posiadaczy polskich kart wydawanych w ramach tych organizacji kartowych.

First Data gwarantuje proste, szybkie i bezpieczne płatności elektroniczne za towary i usługi zarówno osobom prywatnym, jak firmom i instytucjom na całym świecie. Niezależnie od tego, czy środkiem płatności jest karta podarunkowa, kredytowa, debetowa czy czek, First Data bezpiecznie przetwarza transakcje, dostarczając niezbędnych informacji milionom punktów handlowo-usługowych i tysiącom wydawców kart w 37 krajach świata. www.firstdata.com.

First Data Polska S.A., właściciel marki POLCARD, obecnej na polskim rynku od grudnia 1990 roku, jest największym na polskim rynku agentem rozliczeniowym kart płatniczych świadczącym swoje usługi zarówno w sektorze bankowym, jak i handlowo-usługowym. W zakresie nowoczesnych płatności First Data Polska umożliwia punktom handlowo-usługowym przyjmowanie płatności kartami: dokonuje autoryzacji transakcji, ich przetwarzania oraz rozliczania. Firma posiada największą w Polsce sieć punktów akceptujących płatności kartami płatniczymi zapewniając kompleksową obsługę akceptacji kart VISA, VISA Electron, MASTERCARD, MASTERCARD Electronic, MAESTRO, POLCARD, DINERS CLUB i JCB. W obszarze nowoczesnych rozwiązań dla banków First Data Polska oferuje kompleksową obsługę outsourcingu kart: począwszy od ich personalizacji, wydawnictwa i zarządzania bazą kart, doi rozliczania transakcji krajowych. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie autoryzacji i zarządzania bankomatami. www.firstdata.pl
 

Opublikowano: 26.07.2010
Aktualizacja: 26.07.2010