Gaspol przestanie kupować LPG w Rosji

Udostępnij artykuł

W obliczu agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, Gaspol podjął decyzję o zaprzestaniu zakupów gazu płynnego LPG produkowanego w Rosji. Spółka poinformowała o swoich planach 4 marca br.

gaspol gaz

Jednocześnie holding SHV, którego częścią jest Gaspol podjął decyzję o wstrzymaniu wszelkich nowych projektów inwestycyjnych w Rosji. Zaprzestał także eksportu do tego kraju oraz w pełni dostosował się do wszystkich sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś. 

– Jako pracownicy Gaspolu jesteśmy głęboko poruszeni agresją rosyjską na Ukrainę. W pełni solidaryzujemy się z Ukrainą. Gaspol od pierwszego dnia konfliktu wspiera polski rząd. Udziela wsparcia również organizacjom humanitarnym i ukraińskim uchodźcom docierającym do granicy z Polską. Między innymi dostarcza gaz w butlach do przejść granicznych, gdzie wykorzystuje się go do ogrzania punktów przyjmujących uchodźców i do przygotowywania dla nich posiłków. Wspomnianą solidarność z Ukrainą okazujemy poprzez zbiórki finansowe i rzeczowe na rzecz uchodźców oraz bezpośrednią dla nich pomoc. Będziemy nadal wspierać potrzebujących w najlepszy sposób w jaki potrafimy, czyli dostarczając im dobrą energię w tym trudnym czasie. – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Źródło: Gaspol

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.