GreenWay Polska podwyższy ceny ładowania

Udostępnij artykuł

Od 1 listopada 2022 roku ceny usług ładowania w sieci GreenWay Polska będą wyższe średnio o 20 proc. Spółka aktualizuje cennik z powodu wzrostu kosztów energii elektrycznej oraz wysokiej inflacji, która radykalnie podnosi koszty funkcjonowania sieci. Na dotychczasowym poziomie pozostaną miesięczne opłaty abonamentowe, które pozwalają na znaczące obniżenie kosztów usług ładowania w przypadku częstego korzystania z sieci GreenWay.

greenway polska cennik

Wyższe ceny energii

Energia elektryczna wykorzystywana w sieci GreenWay pozyskiwana jest w oparciu o długoterminowe kontrakty z dostawcami zielonej energii. Umowy te dotyczą jednak mniej niż 50 proc. wykorzystywanego wolumenu. W pozostałej części koszt energii wynika z refaktur otrzymywanych od właścicieli obiektów, przy których stoją stacje GreenWay.

– Wraz z wygasającymi „starymi” kontraktami, rośnie udział energii refakturowanej nam po aktualnych, bardzo wysokich cenach. Dalsze utrzymanie stawek nie uwzględniających wzrostu cen energii oraz wysokiej inflacji nie jest już możliwe i odbiłoby się negatywnie na naszej działalności.
– komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Przez ostatnie dwa lata, średnie ceny energii na giełdzie wzrosły w Polsce aż o 260 proc. W porównaniu z rokiem ubiegłym, ceny te przeciętnie są wyższe o blisko 100 proc.

GreenWay Polska nie zmieni stawek abonamentów

W zależności od typu i mocy ładowarek oraz wybranego planu cenowego, opłaty za usługi ładowania w sieci GreenWay będą wyższe od 29 do 44 groszy za kWh. Średni wzrost jest więc na poziomie 20 proc., przy czym nie ulegną zmianie stawki miesięcznych abonamentów dla klientów regularnie korzystających z usług ładowania w największej sieci ładowarek w Polsce. Przejście na abonament opłaca się już przy ładowaniu z sieci około 65 kWh miesięcznie. Stawki za usługi ładowania w planach abonamentowych pozostają w dalszym ciągu bardzo atrakcyjną ofertą na rynku.

– Wprowadzane przez nas podwyżki w niewielkim tylko stopniu rekompensują wzrost kosztów. Przygotowywane regulacje rządowe wprowadzające maksymalne ceny dla odbiorców indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw na pewno pozwolą na ograniczenie wzrostów kosztów korzystania z pojazdów elektrycznych przy ich ładowaniu w domu lub w miejscu pracy. Z naszej perspektywy nie będą miały tak dużego znaczenia, gdyż bardzo duża cześć energii jest na nas refakturowana przez podmioty, których te regulacje nie będą dotyczyły. Trzeba jednocześnie podkreślić, że pomimo ogólnych wzrostów kosztów energii, w dalszym ciągu korzystanie z samochodu elektrycznego jest znacznie tańszą alternatywą w porównaniu do pojazdu spalinowego.
– podsumowuje Rafał Czyżewski.

Nowy cennik GreenWay Polska, obowiązujący od 1 listopada – kliknij

Źródło: GreenWay Polska

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 20.10.2022
Aktualizacja: 20.10.2022