GreenWay zmienia cennik ładowania samochodów elektrycznych

Udostępnij artykuł

GreenWay dostosowuje cennik usług ładowania do wzrostu kosztów energii, rosnącej inflacji oraz coraz wyższych kosztów pracy. Pomimo wzrostu cen klienci korzystający z programów abonamentowych nadal będą płacić za kWh najmniej na rynku. Nowy cennik GreenWay obowiązuje od 1 kwietnia 2022 r.

GreenWay

Nowy cennik GreenWay

Zmiana cennika GreenWay jest spowodowana ponad 100 proc. wzrostem cen rynkowych energii elektrycznej w ciągu ostatniego roku. Wpłynęły na nią także: wzrost opłat za dystrybucję energii oraz wysoka inflacja skutkująca wzrostem pozostałych kosztów. Średni wzrost cen za kilowatogodzinę dostarczanej energii wyniósł 16 proc. Natomiast opłaty abonamentowe w programach cenowych Energia Plus i Max wzrosły o 14 proc. Mimo wyższych cen GreenWay utrzyma najniższą na polskim rynku stawkę za 1 kWh ładowania auta w abonamentach Energia Plus i Max.

Równocześnie GreenWay uprościł strukturę cennika za ładowanie w zależności od mocy stacji. Opłaty określono dla trzech kategorii: dla stacji AC, stacji DC o mocy mniejszej lub równej 100 kW, oraz stacji DC o mocy wyższej niż 100 kW. Ważną – i postulowaną wcześniej przez klientów sieci – zmianą, jest podniesienie opłat za czas postoju samochodu przy stacji ładowania po przekroczeniu limitu bezpłatnych minut na stacjach AC oraz ujednolicenie tego limitu na stacjach DC dla wszystkich planów cenowych. Celem tego działania jest ograniczenie blokowania miejsc postojowych przy stacjach.

W ramach Tarczy Antyinflacyjnej, od lutego br. GreenWay w cenniku stosuje tymczasowo obniżoną do 5 proc. stawkę podatku VAT.

Źródło: GreenWay

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2022
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

LRDSP Raport okladka x

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.