Jak stwierdził Paweł Olechnowicz dezinwestycje są częścią składową procesu rozwoju korporacji. Poprawiają efektywność zarządzania korporacją.
Mininsterstwo Skarbu Państwa zapowiedziało sprzedaż przez Grupę Lotos spółek nie związanych z główną działalnością koncernu. Zarząd Lotosu nie potwierdza tych informacji, co więcej, twierdzi, że takich planów nie ma.
Kończymy proces restrukturyzacji i konsolidacji aktywów Lotos Czechowice i Lotos Jasło – wymienia prezes Olechnowicz – Realizujemy powolny proces konsolidacji Lotos Petrobaltic. Aktywa, o których mowa, nam nie ciążą. Resort skarbu jest naszym właścicielem, oczywiście ma więc prawo przekazywać pewne opinie i rozmawiać z zarządem spółki nad pewnymi koncepcjami. Jeżeli jakiekolwiek rozmowy na ten temat byłyby prowadzone lub zostałby uruchomiony jakiś proces, musi mieć swoją prawidłową ścieżkę, realizowaną przez zarząd. Nie może być tak, że związki zawodowe o planach wobec spółek dowiadują się z mediów. Tym bardziej że – podkreślam raz jeszcze – zarząd takich planów nie ma – powiedział dziennikarzom prezes Lotosu.
Grupa Lotos to drugi po PKN Orlen polski koncern paliwowy. Firma w tym roku kończy największy od lat proces inwestystycyjny w rafinerii w Gdańsku. Dzięki nowym instalacjom Lotos będzie w stanie zwiększyć przerób ropy naftowej z blisko 6 do ponad 10 mln ton rocznie.