Grupa Orlen integruje działalność transportową

Udostępnij artykuł

Orlen Transport przejął od Orlen Paliwa część zakładu świadczącą usługi przewozu paliw. W ten sposób cała działalność koncernu w zakresie transportu drogowego znalazła się w jednej spółce. Integracja umożliwi dalszą optymalizację usług przewozowych i wzmocnienie potencjału logistycznego Grupy Orlen.

Orlen cysterny

Gdy w 2021 roku odkupiliśmy 100% udziałów w Orlen Transport i spółka ta wróciła do Grupy, zapowiadaliśmy nie tylko odbudowę własnych mocy transportowych, ale też integrację logistyki drogowej w ramach Grupy Kapitałowej Orlen. Skupienie całej działalności transportowej w ramach jednego podmiotu poprawi efektywność zarządzania tym segmentem, usprawni procesy zakupowe związane z rozwojem i serwisowaniem parku maszynowego, ułatwi modernizację i przyczyni się do podniesienia poziomu usług świadczonych klientom. W najbliższym czasie planujemy m.in. wyposażenie wszystkich pojazdów w inteligentne systemy bezpieczeństwa oraz działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej Orlen Transport. Efektem integracji będzie wzmocnienie pozycji koncernu na rynku przewozów drogowych paliw – mówi Michał Róg, członek zarządu ds. handlu i logistyki Orlen.

W ramach integracji, do Orlen Transport trafiło dodatkowe 135 jednostek transportowych i 225 kierowców. Dzięki połączeniu, Spółka dysponuje obecnie nowoczesną flotą ponad 330 zestawów do przewozu towarów niebezpiecznych ADR klasy II i III, czyli paliw płynnych, w tym gazu. Zatrudnia ponad 1000 pracowników, w tym ponad 900 kierowców. Orlen Transport rozpoczął już realizację kontraktów w zakresie przewozów paliw płynnych na rzecz Orlen Paliwa oraz klientów tej spółki na terenie całej Polski.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kompetencje w zakresie transportu pozyskane od Orlen Paliwa, pozwolą nam nie tylko na wzmocnienie procesów logistycznych wewnątrz Grupy, ale również na poszerzenie skali naszej działalności. Da nam to możliwość wyjścia z usługami transportu paliw płynnych poza granice naszego kraju. Połączenie pozwoli nam także zwiększyć skalę inwestycji m.in. w tabor. W przyszłym roku wydamy na to ponad 140 mln zł – mówi Mirosław Zubek, prezes zarządu Orlen Transport.

Orlen Transport to jeden z największych w Polsce dostawców usług transportu drogowego. W 2022 r. spółka przewiozła ponad 7,1 mln m sześc. paliw płynnych. Przychody spółki, generowane w oparciu o długoterminowe umowy z Grupą Orlen i innymi koncernami paliwowymi, w 2022 r. wyniosły 193,6 mln zł. W 2015 r. podjęto decyzję o sprzedaży Orlen Transport prywatnemu przewoźnikowi. W związku z rosnącymi potrzebami logistycznymi dynamicznie rozwijającego się koncernu, w 2021 r. Zarząd Orlen zdecydował o ponownym włączeniu spółki do Grupy Kapitałowej.

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.11.2023
Aktualizacja: 10.11.2023